Новини

Українська компанія подала позов до арбітражу GAFTA проти мультинаціональної компанії

Українська компанія «Біоенерджі-Вінниця» подала позов до арбітражу GAFTA проти мультинаціональної компанії, яка відмовилася приймати зерно, посилаючись на форс-мажор.

Компанія «Біоенерджі-Вінниця» продала зерно польській дочці мультинаціональної компанії. Контракт був укладений за цінами до введення заборони на експорт з України. Частина вагонів перетнула кордон, інша — не встигла, оскільки Польща заборонила імпорт українського зерна. Оскільки товар довго стояв, він частково зіпсувався.

Мультинаціональна компанія відмовилася купувати товар, апелюючи до форс-мажору. Як зазначає генеральний директор компанії «Біоенерджі-Вінниця» Кирило Злочевський, практика кейсів GAFTA показує, що апелювати до форс-мажору, пов’язаного з державним регулюванням експорту, може лише постачальник.

Також по темі: Шантаж зерном: як Польща загострює кризу щодо українського агроекспорту

«Чи була опція у європейського покупця виконати контракт попри імпортний бан? Звісно, навіть після заборони експорту в Польщу, зернові могли бути транзитом направлені до країн Прибалтики, або Німеччини, Італії і тд. Крім того, завжди можна вийти з контракту сплативши вошаут. Попри контрактні зобов’язання, Покупець переклав відповідальність на Польський уряд. Цікаво, яке рішення прийме арбітр. Якщо нашу користь, то можна припустити, що це буде прецедент», — додав Злочевський.

Рішення арбітражу GAFTA може мати значний вплив на світовий ринок зерна. Воно може стати прецедентом у вирішенні спорів між постачальниками та покупцями зерна в умовах форс-мажорних обставин.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram