Новини

Українське плодоовочівництво адаптувалося до умов війни

Експерти називають 2023 рик адаптаційним для плодоовочевого бізнесу до умов війни: паніка припинилася, виробники випрацювали стратегії оптимізації, робота в екстремальних умовах перетворився на рутину.

Про це заявив аналітик плодоовочевого ринку в проекті EastFruit та міжнародний консультант ФАО Євген Кузін, пише  «Садівництво по-українськи».

За його словами, перший прямий ефект війни для плодоовочевого сегменту – падіння обсягів овочевого ринку. По борщовому набору це скорочення на 15-20%, по тепличним овочам – на чверть або навіть на третину.

Він заявив, що незважаючи на збільшення площ по окремих плодоовочевих культурах, загалом ринок овочів і фруктів скорочувався, по деяким позиціям йшло заміщення імпортом.

Читайте також: У Львівській області промислове виробництво овочів зростає вже п’ять років

“Одночасно в українських господарствах зберігався дефіцит робочої сили, особливо кваліфікованої, невелика кількість споживачів на внутрішньому ринку та їхня відносно низька платоспроможність”, – сказав він.

У 2023 році виробники пристосувалися до нових умов.

“Активно тривав процес релокації втраченого через окупацію виробництва з південних регіонів далі на північ та захід. Цей процес супроводжувала висока волатильність цін, причиною якої були процеси не тільки на внутрішньому ринку. Через погодні умови скорочувався урожай у Європі та інших регіонах”, – зазначив Кузін.

Як повідомлялось раніше, преміальні овочі та фрукти в упаковці можуть коштувати втричі дорожче, ніж небрендовані.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram