Тваринництво

Українські карпатські бджоли допомагають відновлювати популяцію канадських бджіл

Канадське бджільництво бореться з проблемою загибелі роїв. Одним з методів боротьби є імпорт українських «карпатських бджіл», відомих також як «гірські бджоли».

Як повідомила РАР, канадські пасічники зацікавились цими бджолами як дуже здоровими та стійкими. На сайті однієї з канадських компаній-імпортерок українських бджіл Dancing Bee Equipment зазначено, що бджолині матки з України є хорошими виробниками, миролюбні та зимостійкі, добре пристосовані до канадського клімату.

Ця компанія, до слова, з середини червня постачатиме до Канади також і «степових маток» з України. Канадські пасічники імпорт бджіл з України вважають як підмогою для галузі в Канаді, так і формою допомоги для українських пасічників, адже разом з підсиленням тамтешніх роїв, бджоли можуть “перечекати” у Канаді війну.

Фітосанітарні органи Канади видають дозволи на імпорт бджолиних маток з України з 2020 року. З початку цього року почали також видавати ліцензії також на імпорт бджіл. За даними Міністерства сільського господарства Канади, до цього часу бджолині матки імпортувалися переважно з США (85,9% вартості імпорту), Італії (5,5%), Нової Зеландії (3%), Австралії (2,1%) та Чилі (2,1%).

У жовтні 2022 року портал Beeculture.com опублікував позицію Canadian Honey Council, в якій наголошувалося, що Україна є однією з шести країн, окрім США, Італії, Нової Зеландії, Австралії та Чилі, які можуть бути джерелом імпорту бджіл. Особливо, зважаючи на зростання попиту на послуги із запилення.

Читайте також: В Еміратах вивели бджіл, які здатні переносити спеку

Додамо, що за даними державної статистики Канади, бджоли щорічно дають 3,18 мільярда канадських доларів прибутку. Якщо ж враховувати також запилення ріпаку, то й практично 7 мільярдів.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram