Новини

Український виробник пива планує запустити власне вирощування та переробку хмелю

Бренд Varvar планує розвиток в Україні, однак без підтримки і ринку грошей конкурувати із закордонною продукцією пивоварам складно.

Про це заявив засновник бренду Varvar Василь Микулін, пише Агропортал.

За його словами, виробник готовий співпрацювати з міжнародними інвесторами, проте ті чекають, коли ситуація в країні стане більш стабільною.

«Ми готові співпрацювати з міжнародними інвесторами та хотіли б відкрити виробництво хмелю. Колись Україна займала свою сторінку в літописі виробництва цієї культури. Є райони, що підходять для вирощування хмелю, — Житомирська, Вінницька області. Інвестори наразі чекають на якісь позитивні сигнали, та коли ситуація стане більш стабільною», — зазначив Микулін.

Бренд бере участь у закордонних фестивалях та подіях, проте планує більше розвиватися в Україні.

“Ще до війни ми створили Спілку маленьких пивоварів та зробили звіт, в яких умовах працюють пивовари в Європі та в Україні. Вийшли з пропозицією до депутатів, щоб привели нас до схожих умов. Поки що цього не відбулося. Тому вся наша спільнота виживає завдяки своїм внутрішнім ресурсам. Ринку грошей немає, підтримки немає”, – сказав він.

Микулін каже, що на полицях вони конкурують з іноземною продукцією, і ці виробники мають преференції перед ними, оскільки мають субсидії та фінансування, є стимулювання експортних програм. Тобто вони отримують від своїх держав підтримку.

Основою української економіки є малий і середній бізнес, і його варто підтримувати і розвивати, а «не стригти чи щипати, як гусей», каже Микулін.

Також по темі: На 112%. Україна різко збільшила виробництво пива

«До 2022 року ми працювали разом із пивоварами у Європі. Після лютого ми зупинились на кілька місяців. Наше пиво взяли до себе європейські пивовари і в Бельгії, і в Англії, Швеції. Ми везли і продавали, створили купу колаборацій. Але за останній місяць ми мали три перевірки, і від нас вимагають звіт, на який піде більше грошей, ніж було реалізовано продукції в перші місяці війни», — зазначив засновник Varvar.

За його словами, конкуренції бренд не боїться, адже компанія завжди була інноваційною, використовує найсучасніше обладнання та технології.

«Крім того, ми робимо глибокий аналіз: фіксуємо маржинальність, помилки. Десять років тому я заснував пивоварню в Лондоні, вона досить швидко була завантажена на 94%. Але складно керувати компанією за 3 тис. км. Ми сподівалися, що місцеві хлопці будуть справлятися з нашою візією, з нашими стандартами. На жаль, наш рівень був занадто високий для місцевих пивоварів, менеджерів. За 2,5 роки змушені були її продати», – сказав він.

Як повідомлялось раніше, Тернопільська броварня презентувала пиво на винних дріжджах.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram