Рослинництво

Урожай сої цього сезону буде найбільшим за останні 5 років

Цього року ми маємо один з рекордних показників площ, відведених під сою, — 1,8 млн га. Також очікується й один з рекордних за останні роки урожай бобової.

Про це повідомила Анастасія Радюк, менеджерка з якості й агроменеджерка (Асоціація «Дунайська Соя») на зустрічі «Дискусійного Соєвого Клубу: Технологічні підсумки сезону 2023».

Також по темі: Соя стала найліквіднішою культурою, але ціни надалі будуть знижуватись

Вона зазначила, що у 2022 році в Україні було зібрано 3,7 млн т сої, а останній рекордний урожай був 2018 року — майже 4,5 млн т.

У поточному році, станом на 6 жовтня, за даними Мінагрополітики, вже зібрано понад 3 млн т із площі 1 220,3 тис. га (67,4%). Тобто жнива тривають і фінальна цифра буде відома пізніше, але те, що нинішній урожай буде одним із рекордних за останні роки, уже зрозуміло.

Водночас, за словами експертки, площі під соєю в ЄС цьогоріч не змінилися, а загалом по Європейському континенту збільшились на 7%. При цьому прогнозується валовий збір культури в Європейському Союзі на 33,6% вищий, ніж минулого року, а по континенту — на 16,3%.

Також аналітики «Дунайської Сої» прогнозують, що в Україні у 2023 р. валовий збір бобової збільшиться на 18,2% порівняно з 2022-м, і становитиме 4,410 млн т.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram