Новини

USAID АГРО виділяє $2 млн на модернізацію гідромеліорації

Програма USAID АГРО впроваджує 2 субгрантові програми з підтримки новостворених організацій водокористувачів та ще 2 планує розпочати цього року.

«Ще у 2017 році уряд України у співпраці зі Світовим банком та за підтримки USAID спільно розробили Стратегію зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року, що була схвалена Кабінетом Міністрів України у 2019 році. Організації водокористувачів відіграватимуть одну із ключових  ролей  в оновленій системі управління гідротехнічною меліорацією. Тому, дуже важливо підтримати їх становлення та допомогти налагодити ефективну роботу. Наразі задля ефективної імплементації закону про ОВК ми вже впроваджуємо 2 субгрантові програми з підтримки новостворених організацій водокористувачів та ще 2 плануємо розпочати цього року. Загальний обсяг співфінансування, яке виділяє Програма USAID АГРО на модернізацію гідромеліорації, сягає $2 млн.  І це лише початок нашої підтримки в цьому напрямку, яку плануємо масштабувати», – розповіла під час презентації посібника для організацій водокористувачів Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID АГРО.

Віталій Головня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України своєю чергою розповів про державні програми, впроваджені для підтримки реформи зрошення: «Передбачена підтримка сільськогосподарських виробників та організацій водокористувачів, які вирощують аграрну продукцію на меліорованих землях, шляхом надання дотацій. Держава компенсує до 25% витрат агровиробникам, які встановили або модернізували системи зрошення у своїх господарствах. Також організації водокористувачів можуть отримати допомогу від держави для модернізації та відновлення  насосних станцій, які вони візьмуть у власність, та які будуть відповідати вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2022 № 974 «Про визначення рівнів показників продуктивності насосної станції, яка передана у власність організації водокористувачів».

Читайте також: Обережно міни: як виробники бронезахисту можуть допомогти фермерам

На сьогоднішній день вже зареєстровано 18 організацій  водокористувачів, ініційовано проведення 22 установчих зборів. Лідерами створення ОВК є Черкаська та Одеська області.

Щоб допомогти аграріям налагодити ефективну роботу організацій водокористувачів, Всеукраїнська аграрна рада за підтримки Програми USAID АГРО розробила посібник, у якому містяться відповіді на всі юридичні та практичні запитання, а також алгоритми дій щодо утворення та становлення ОВК, тарифоутворення та оплати їх послуг, оподаткування та управління майном тощо.

«У посібнику ми зібрали всю інформацію, яка потрібна агровиробникам, щоб з початкової точки створення ОВК дійти до фінального етапу найбільш простим та оптимальним шляхом, без помилок. Посібник містить не лише теоретичну базу, що складається з законів та підзаконних актів, а й відображає актуальну практику правозастосування цих законів.  Також ми підготували близько 20 шаблонів, зразків документів, які можна використовувати для створення ОВК», – розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Дмитро Кохан і нагадав, що команда ВАР разом з Програмою USAID АГРО продовжують надавати консультації щодо створення ОВК всім зацікавленим агровиробникам.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram