Новини

УЗ розглядає пропозицію УКАБ щодо змін у процедуру розподілу вагонів через «Прозорро»

Укрзалізниця опрацьовує пропозицію Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) щодо обмеження терміну подання заявок стосовно станції навантаження для зерновозів, виграних на торгах. Про це розповів заступник директора департаменту комерційної роботи товариства Валерій Ткачов під час наради з учасниками аграрного ринку 22 вересня, передає Rail.insider.

За словами посадовця, УКАБ пропонує, щоб вагоновідправник упродовж п’яти днів проставив конкретну станцію навантаження вантажу. Таким чином можна нівелювати ситуацію, коли посередник виграє лоти, а потім пропонує їх на ринку. При цьому у нього немає на момент участі в аукціоні конкретного обсягу для транспортування з конкретного елеватора.

Представник Укрзалізниці розповів, що у товаристві збирають думки ринку з цього приводу. Уже є великі та середні компанії, які підтримують пропозицію.

«Водночас це може створити складнощі у роботі іншим учасникам. Наприклад, у вас змінюється точка приймання (порт відмовив) або елеватор раптом чомусь не підтверджує (відвантаження, — ред.) саме на ці дати. А у вас уже є виграний лот. І якщо буде прив’язка, то вам доведеться сплачувати штраф або відвантажувати з того елеватора, який був проставлений. Тож питання дискусійне. З одного боку, це дасть змогу прибрати посередників, з іншого — надасть преференції тим аграріям, які мають власний елеватор, тобто він гарантовано у ці дати зможе забезпечити відвантаження», — пояснив Валерій Ткачов.

Він також додав, що наразі УЗ дозволяє проставляти ЕЛЗ (замовлення на вагони) від моменту виграшу і до терміну за два-три дні до дати відвантаження. Також посадовець запропонував ринку обдумати цю інформацію та за тиждень повернутися до обговорення питання.

Водночас очільник УКАБ Роман Сластьон пояснив, що йдеться про обмеження конкретних операцій.

«У цій пропозиції ми не говоримо про те, що хтось має бути на ринку, а хтось не має бути. Ми говоримо про обмеження конкретних операцій. Посередники залишаються, але їм справді необхідно буде чіткіше планувати і з контрагентами узгоджувати, що кожен бере на себе зобов’язання і мусить їх виконувати. Це знову ж таки про певне поліпшення планування роботи ринку і всіх ланцюжків логістичних, про що ми давно говоримо. І тут питання в тому, щоб знайти компроміс, скільки це має бути днів. Ми (УКАБ, — ред.), зі свого боку, запропонували три дні. Дехто із членів асоціації готові навіть подавати інформацію відразу під час подачі заявки на участь в аукціоні», — зауважив він.

Роман Сластьон уточнив, що є запит від багатьох асоціацій щодо подовження горизонту торгів: щоб УЗ виставляла лоти за два–три місяці. Водночас він висловив побоювання, що за цього частка викуплених лотів з метою спекуляції без «реального визначення того, звідки зерно має їхати», зросте.

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
Більше 11 тис грн за вагон: УКАБ пропонує зменшити спекуляції на аукціонах з користуваннях зерновозами УЗ