Тваринництво

В Чилі кози допомагають боротися з лісовими пожежами

У південному чилійському місті Санта-Хуана, яке на початку цього року сильно постраждало від лісових пожеж, місцеві жителі мають спеціальну оперативну групу, яка допомагає боротися з вогнем: стадо кіз.

Одного разу кози вже врятували рідний ліс Боскес-де-Шакай, не давши парку згоріти лютневими лісовими пожежами , спричиненими спекою та тяжкою посухою , які призвели до десятків загиблих, тисяч поранених і майже 440 000 гектарів знищених у південно-центральній частині країни. Чилі.

«Парк був оточений пожежами, але в кінцевому підсумку він залишився єдиною зеленою ділянкою», — сказав Росіо Крусес, співзасновник парку площею 16 гектарів (40 акрів) і проекту «Buena Cabra», для будівництва якого використовуються кози. протипожежні розриви.

Техніка, яка також використовується в Португалії та Іспанії, покладається на випасання кіз для контролю сухих пасовищ та іншої рослинності, яка розпалює лісові пожежі влітку. Козячий послід також допомагає збагатити ґрунт і запобігти подальшій ерозії.

«Пожежа досягла нашого лісу, але насправді постраждала лише перша лінія дерев, менше 10% парку», — сказав Крусес, додавши, що невеликі пожежі спалахнули, але не поширилися через мінімальний чагарник.

Крусес розпочала проект після смертоносних лісових пожеж у 2017 році. Відтоді її стадо зросло з 16 кіз до 150, і вона сподівається надихнути інших наслідувати її приклад.

«У Чилі ми зазнаємо невдач у запобіганні пожежам», — сказав Франсіско Ді Наполі, інженер лісового господарства з Університету Консепсьйон у Чилі, який знайомий із технікою, відомою як «стратегічний випас».

«Ці тварини можуть нам дуже допомогти», — сказав Ді Наполі, додавши, що інші організації повинні «оцінити, де його можна застосувати, знайти, де є паливо, і дозволити козам його з’їсти».

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram