Згідно з оцінками уряду Індії, внутрішні запаси пшениці в країні на початок грудня становили 19 млн тонн, що є найнижчим показником за останні сім років.
Про це повідомляє Reuters.
Минулого року Індія, другий за величиною виробник пшениці у світі, заборонила експорт після того, як виробництво було скорочено через хвилю спеки, а продажі за кордоном збільшилися через вторгнення Росії в Україну, що призвело до зростання світових цін до багаторічного максимуму.
Хоча ціни на пшеницю в США Wv1 у 2023 році скорегувалися більш ніж на 35%, ціни в Індії підскочили більш ніж на 20% за останні кілька місяців, незважаючи на заборону.
Читайте також: Індія спростила процедуру експорту українських зернових
За словами представників торгівлі та промисловості, це пов’язано з тим, що в цьому році внутрішнє виробництво пшениці щонайменше на 10% менше, ніж оцінка міністерства сільського господарства про рекордне виробництво в 112,74 мільйона метричних тонн.
Іншим показником низького виробництва є те, що цього року уряд закупив лише 26,2 мільйона метричних тонн пшениці у місцевих фермерів у порівнянні з цільовим показником у 34,15 мільйона тонн.
Але, незважаючи на обмежену пропозицію, уряд чинив опір закликам сприяти імпорту шляхом зниження або скасування поточного 40% податку або прямих закупівель у провідних постачальників, таких як Росія.
Замість цього він занурився в державні резерви, щоб продавати пшеницю великим споживачам, таким як борошномели та виробники печива, щоб знизити внутрішні ціни.
Як повідомлялось раніше, Індія дозволила безмитний імпорт гороху.