Новини

В “Подільському беконі” розповіли, як зменшують собівартість виробництва

ТОВ “Подільський бекон” з метою  зменшення собівартості виробництва вчасно поновлює стадо, щоб не тримати свиноматок більше ніж шість опоросів, аби вони не втрачали продуктивності, з’їдаючи при цьому ту ж саму норму корму. 

Про це розповів заступник директора ТОВ “Подільський бекон” Андрій Грабенко в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

“Практикуємо штучне запліднення, маємо термінальних кнурів. Кнурів і ремонтних свинок купуємо у вітчизняних компаній”, – сказав він.

Крім того, для зниження собівартості виробництва підприємство підбирає якісні корми. Перш ніж обрати постачальника, тестують їхню продукцію.

“Пересвідчилися, що для кожної генетики найкраще підходить певний вид корму певної компанії, хоча, на перший погляд, їхні складові майже однакові”, – сказав Грабенко.

Раніше комбікорм готували на підприємстві, закуповуючи сировину. Тепер через відключення електроенергії “Подільський бекон” планує купувати готовий гранульований комбікорм на заводі. Для цього вже придбали секційний комбікормовоз.

“Також зменшити собівартість виробництва можна за допомогою власної сировинної бази, але для цього треба мати свої землі. Поки в нас такого немає”, – сказав Грабенко.

Підвищення кваліфікації працівників теж сприяє здешевленню собівартості виробництва.

“Для цього ми постійно проводимо навчання персоналу. Це якісно позначається на результатах, ми в цьому переконалися. Розробили систему мотивації працівників, причому не тільки фінансову. Адже визнання праці, елементарна похвала теж мотивує”, – сказав він.

Крім того, обираючи певну генетику, можна домогтися низької собівартості та високої прибутковості виробництва.

“Так, “Подільський бекон” ремонтує поголів’я породами Hypor (має один виробничий майданчик на 1 тис. свиноматок) та Genesus. Також утримує 1 тис. свиноматок”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, “Подільський бекон” планує будівництво відгодівельника.