Новини

В УКАБ розповіли, чи є загроза продовольчій безпеці України

Керівник аналітичного відділу Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин заявила, що попри складні безпекові умови, українські аграрії продовжують працювати і, станом на тепер, уже засіяли близько 5% від плану ярих культур. При цьому продовольчій безпеці держави нічого не загрожує.

Про це повідомляє Українське Радіо.

“Продовольчій безпеці Україні нічого не загрожує по жодній позиції”, – сказала Литвин.

За її словами, українські аграрії продовжують сіяти попри складні безпекові умови. На окупованих територіях втрачено близько 22-24% ріллі, але торік посівна відбулася, і за результатами 2023 року вдалося отримати дуже гарні показники врожайності.

Читайте також: У Полтавській області стартувала посівна кампанія: що сіятимуть аграрії

Експертка каже, що навіть в умовах війни Україна залишається найбільшим світовим виробником і експортером соняшникової олії.

“Відповідно в Україні олійні культури вирощуються, тут же переробляються і фактично ми експортуємо продукт з доданою вартістю, який має менші обсяги і більше заробітку. Однак немає підстав говорити, що Україна повністю переключиться на олійні культури. Ми продовжуємо вирощувати пшеницю, ячмінь і кукурудзу”, – сказала вона.

За її словами, якщо ми мали певні проблеми з деякими видами овочів на початку війни, через частково окупований Південь, то зараз овочі вирощують майже по всій території України.

Литвин заявила, що активно підключилися Захід і Центр України.

“Тому немає підстав говорити, що щось страждає. Приблизно 60-70% того, що ми вирощуємо, ми експортуємо і таким чином наповнюємо бюджет країни”, – сказала вона.

Вона також зауважила, що виняток становлять лише нішеві культури.

“Наприклад, гречка, обсяги виробництва якої в нас постійно стрибають то вгору, то вниз. Відповідно, коливаються і ціни. Так само з цукровими буряками та іншими позиціями”, – каже вона.

Як повідомлялось раніше, в Україні стартувала посівна ярих культур.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram