Новини

В ЄС ціни на іспанський апельсин зросли на 48%

Офіційні дані підтверджують, що цьогоріч ціни на іспанські апельсини, коли пропозиція цитрусових в Іспанії залишиться низькою, а інфляція збережеться, залишаться на високому рівні.

Про це пише EastFruit.

Сезон, коли ціни будуть вищими за торішні через скорочення виробництва, почався з таких цін: апельсин Navelina першої якості – від 0,38 до 0,42 євро за кг, а апельсини для переробки – від 0,30 до 0,32 євро за кг

У перший тиждень жовтня ціни також були кращими, ніж в останні десять кампаній.

Ціни на апельсин Navel були на 60,5% вищими за середній рівень за той самий тиждень, а ціна на цитрус для переробки була вищою на 38,1%.

Читайте також: Пакистан у поточному сезоні збере небувалий урожай цитрусових

Згідно зі звітом Міністерства сільського господарства та розвитку сільських районів Європейської комісії (ЄК), на міжнародному рівні, вартість іспанських апельсинів зі складів кооперативів і приватних підприємств становила 0,95 євро/кг. Згідно з аналізом, проведеним Єврокомісією, ціна на апельсини в Іспанії в жовтні була на 48% вищою, ніж у середньому за останні 5 років за той самий місяць. І це зростання стосується не тільки Іспанії.

Італійські апельсини також подорожчали на 48% до 1,43 євро/кг, а ціна грецьких фруктів зросла на 73% до 1,22 євро/кг.

Кампанія 2023/24 року почалася з того, що ЄС імпортував менші обсяги апельсинів, ніж у попередні роки. У період з вересня по жовтень ЄС імпортував 230 475 тонн апельсинів, тобто на 31,5% менше, ніж у ті самі місяці кампанії 2022/23 року (-105 800 тонн) та на 28,7% (-92 800 тонн) менше за середній показник, згідно з останніми даними моніторингу імпорту цитрусових до ЄС.

Основним постачальником на початок кампанії є ПАР (з часткою 79,6%), але її обсяги знизилися на 25% (-61,5 тис. тонн) порівняно із середнім показником. Обсяги імпорту з інших основних країн-постачальників також знизилися, при цьому показник Марокко – мінус 100% (-8,1 тис. тонн).

Скорочення обсягів імпорту за ці два місяці після початку кампанії, безумовно, було значним. Обсяг імпорту в жовтні впав майже на 50% порівняно з тим самим місяцем минулого року, коли було досягнуто найвищого показника за останні роки.

Як повідомлялось раніше, в Узбекистані мандарин дешевшає третій тиждень поспіль.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram