Новини

ВАР закликає Кабмін продовжити для аграріїв державну програму кредитування “5-7-9”

Всеукраїнська аграрна рада звернулась до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економіки України Юлії Свириденко та міністра агрополітики та продовольства України Миколи Сольського з проханням продовжити на 2024 рік дію державної програми пільгового кредитування “5-7-9” для сільськогосподарських товаровиробників.

У ВАР заявили, що сьогодні агросектор перебуває в критичній ситуації. За попередніми розрахунками, збитки галузі рослинництва в цьому році складають не менше $3 млрд, і велика частина підприємств має реальні ризики банкрутства. На це вплинуло радикальне збільшення вартості експортної логістики через військові ризики в Чорному морі, а також постійні перебої в експорті західними кордонами. Також на збільшення собівартості виробництва вплинуло здорожчання пального, агрохімікатів та запчастин.

Читайте також: Ощадбанк почав видавати кредити на розмінування полів

Водночас, одна з найпопулярніших серед аграріїв державних програм підтримки – пільгове кредитування “5-7-9”, завершує свою дію для фермерів (крім постраждалих регіонів) 31 березня 2024 року.

Постанова КМУ №28 від 24 січня 2020 року «Про надання фінансової державної підтримки» встановлює, що максимальний строк кредитів на фінансування суб’єктів підприємництва – сільськогосподарських товаровиробників, за якими надається державна підтримка, не повинен перевищувати термін до 31 березня 2024 року.

“За поточних умов, чи не єдиним дієвим і масовим інструментом державної підтримки галузі АПК є пільгове кредитування сільськогосподарських товаровиробників в рамках програми “5-7-9”. Однак, напрям такої підтримки як фінансування аграріїв завершує свою дію 31 березня 2024 року. Саме до цієї дати визначений максимальний термін кредитування сільськогосподарських товаровиробників в рамках програми “5-7-9”, – йдеться у зверненні.

ВАР закликали Кабмін продовжити максимальний строк кредитування за пільговими кредитами, які надаються сільськогосподарським товаровиробникам для провадження сільськогосподарської діяльності ще мінімум на один рік – до 31 березня 2025 року.

“Така ініціатива дасть змогу зберегти галузь та безперебійно провести наступну посівну”, – звернули увагу у ВАР.

Прийняти такі зміни необхідно якнайшвидше, щоб з початку наступного року аграрії вже мали можливість отримувати кредити на посівну, з терміном таких кредитів не на кілька місяців (до березня 2024 року), а терміном до 31 березня 2025 року.

Як повідомлялось раніше, з початку 2023 року 13,3 тисяч агрогосподарств одержали 72,7 мільярдів гривень банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» 10,3 тисяч агропідприємств профінансовано на 41,3 мільярдів гривень.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram