Всеукраїнська аграрна Рада (ВАР) виступила проти норм законопроєкту №10168-2, які передбачають встановлення 14% ставки ПДВ на експорт всіх видів агропродукції, окрім олії, горіхів та меду.
Про це йдеться у повідомленні на сайті ВАР.
Відповідна правка №32 була підтримана податковим комітетом ВРУ під час підготовки законопроєкту до другого читання.
“Ці норми серйозно погіршать умови діяльності аграрного сектору, спричинять зниження закупівельних цін на агропродукцію та конкурентоспроможності наших агровиробників на міжнародному ринку. А дискримінаційна правка у вигляді збереження 0% ставки ПДВ для експорту олії порушує принцип рівності на ринку”, – сказано у повідомленні.
За словами аграріїв, фактично це нові «соєві правки», які не мають логічного пояснення, окрім бажання створити привілеї виробникам олії та горіхів.
Читайте також: Зеленський підписав. Закон про аграрні ноти почне діяти з наступного року
“Задекларовано, що введення оподаткування експорту ПДВ за ставкою 14% необхідно для боротьби з неповерненням валютної виручки. Бо лише після повернення валюти, експортери зможуть змінити ставку на 0% та відшкодувати ПДВ. Але проблеми з неповерненням валютної виручки є і при експорті олії та горіхів. Дані про те, що їх менше ніж при експорті іншої аграрної продукції відсутні”, – кажуть аграрії.
У ВАР заявили, що запровадження оподаткування експорту 14% ПДВ є невиправданим заходом та надмірним тягарем для аграріїв. Бо вже передбачена законопроєктом перевірка СМКОР кожної експортної накладної гарантує блокування експорту тіньового зерна, а легальні експортери і так повертають валютну виручку.
“Якщо ідею зі встановленням 14% ПДВ розглядати, як додатковий засіб для боротьби з чорним експортом, то вона повинна або поширюватися на весь аграрний експорт включно з олією, або застосовуватись лише до тих експортерів, у кого є неповернення валютної виручки, як це було раніше передбачено законопроєктом до внесення правки №32”, – сказано у повідомленні.
Як повідомлялось раніше, Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє експортувати біометан в ЄС.