Законодавство

Зеленський підписав. Закон про аграрні ноти почне діяти з наступного року

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 9266 «Про аграрні ноти». Документ набирає чинності з 1 січня 2025 року.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінагро.

Документ запроваджує новий фінансовий інструмент для кредитування сільськогосподарського виробництва – аграрні ноти. При цьому новий закон не поширюється на відносини, що регулюються законом “Про аграрні розписки”. Традиційні паперові аграрні розписки продовжать використовуватись.

Читайте також: Кабінет фермера у ДАР: додано супутникові карти посівів ключових аграрних культур в Україні за 2023 рік

У Мінагро назвали ключові переваги електронних аграрних нот:

  • Аграрна нота як неемесійний цінний папір є самостійним предметом обігу на ринках капіталу, відповідно кредитор зможе легко її продати та використати отримані гроші для подальшого кредитування аграріїв за новими електронними аграрними нотами.
  • Закон розширює як коло суб’єктів, які можуть видавати електронні аграрні розписки за рахунок сільськогосподарських кооперативів, так і види застав: продукція тваринництва та первинної переробки.
  • Спрощення та здешевлення порядку видачі, обігу та припинення електронної аграрної розписки у порівнянні з традиційними паперовими. Аграрій зможе самостійно видати електронну аграрну ноту з особистого е-кабінету в спеціально створеному Реєстрі аграрних нот, не сплачуючи гроші за послуги нотаріуса.
  • Закон забезпечує надійність аграрної ноти. Якщо боржник не виконує зобов’язання за аграрною нотою, то кредитор може отримати виконавчий лист на відповідне стягнення, звернувшись до Реєстру аграрних нот.
  • Перевагою документа є розширення, у порівнянні з традиційними паперовими аграрними розписками, можливих варіантів застави, в тому числі можливість застави живих тварин та продуктів тваринного походження, продуктів їх первинної переробки, що створює умови для залучення ресурсів у тваринницькі господарства.

Як повідомлялось раніше, у Верховній Раді зареєстровано проєкт закону про ДАР.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram