Новини

Від добрив не відмовляються. “Гайдамацьке” оптимізувало живлення із застосуванням розкидачів Amazone

ТОВ “Гайдамацьке” попри значне подорожчання всіх ресурсів, від добрив не відмовляється, оскільки напрацювало дієву технологію живлення культур із застосуванням сучасної високотехнологічної техніки. 

Про це розповів директор ТОВ “Гайдамацьке” Дмитро Корж, пише AgroTimes.

Добрива вносять і з висівом, і окремо. Підживлення ріпаку виконують у два етапи: розкидають сульфат амонію (100 кг/га), а за кілька днів – селітру (200–300 кг). По пшениці, ячменю та житу вносять 100-120 кг/га один раз. Під час операції застосовують один розкидач Bogballe і три – Amazone.

За його словами, перший розкидач Amazone придбали десь 2009 року, другий – 2018-го.

“Самостійно налаштували їх, щоб звести до мінімуму перекриття. Вони працюють на ширину 24 і 32 м з трактором, що оснащено системою підкермовування. Однак торік купили найсучасніший агрегат Amazone ZG-TS 7501 останньої комплектації з об’ємом бункера 7,5 т для агрегатування з 300-сильним трактором, функцією вимкнення секцій і можливістю диференційованого внесення. За норми внесення 150-200 кг/га й ширини розкидання 48 м, опрацьовує 300-400 га за робочий день. Але це не максимальна його продуктивність, а те, що нам було потрібно”, – сказав Корж.

Разом з тим у господарстві скоротили час виконання операції, оскільки на завантаження розкидача витрачається максимум пів години.

Також агрегат оснащено системами, що не допускають перекриття та перекидання добрив на сусідні поля. Також чітко дотримується норма внесення.

“Ми працювали новим розкидачем Amazone під культивацію, перед сівбою озимої пшениці. Сходи отримали рівномірні, відповідно, врожай очікуємо кращий. До того ж ці агрегати дозволили оптимізувати ресурси завдяки кращій точності внесення й зменшенню витрат матеріалів”, – сказав директор господарства.

Як повідомлялось раніше, “Сімейні молочні ферми” розпочали виробництво органічного добрива.