Тваринництво

Від пташиного грипу в США вже загинуло 49 млн птахів

Міністерство сільського господарства витратило 450 мільйонів доларів на боротьбу з цьогорічним спалахом пташиного грипу, але втрати серед домашнього поголів’я наближаються до рекорду, встановленого сім років тому під час найбільшої в США надзвичайної ситуації зі здоров’ям тварин. Спалах підняв ціни на яйця та скоротив пропозицію святкових індичок.

«Я не думаю, що вам потрібно хвилюватися про можливість вирізати індичку на День Подяки. Вона обов’язково буде», — сказав раніше цього тижня міністр сільського господарства Том Вілсак.

Згідно з даними Міністерства сільського господарства США в четвер, близько 49 мільйонів птахів у дворових і комерційних стадах, переважно курей та індиків, загинули від високопатогенного пташиного грипу або були вибраковані, щоб запобігти його поширенню. HPAI може швидко знищити заражену зграю, тому влада вбиває всіх птахів, сподіваючись запобігти поширенню вірусної хвороби.

Приблизно 50 мільйонів птахів у домашніх стадах загинули під час спалаху 2014-15 років, який був описаний як найгірша подія захворювання тварин у Сполучених Штатах і коштував птахівництву приблизно 3,3 мільярда доларів. Цього року Міністерство сільського господарства США виділило понад 336 мільйонів доларів США на компенсацію комерційним виробникам за втрату птиці та яєць. За словами представника агентства, воно також витратило понад 113 мільйонів доларів на знищення та утилізацію стад, а також на заходи з усунення вірусів.

Перший великий спалах з квітня в штаті Айова, зазвичай номер 1 за виробництвом яєць, був підтверджений у понеділок у несучому стаді з 1,1 мільйона курей в окрузі Райт, за 85 миль на північ від Де-Мойна. З новим спалахом Айова втратила 14,47 мільйона птахів, або приблизно три з кожних 10 в країні.

Читайте також:4 поради фермерам щодо боротьби з посухою

«Оскільки HPAI продовжує залишатися серйозною загрозою по всій країні, це важкий і напружений час для птахівників і виробників яєць», — сказав міністр сільського господарства штату Айова Майк Найг у заяві. «Оскільки міграція [диких птахів] триває, ми продовжуємо наголошувати на необхідності суворого біозахисту на птахофабриках і навколо отар, щоб допомогти запобігти та обмежити поширення цього руйнівного вірусу».

HPAI цього року сильніше вдарив по важких індичках, ніж по курчатам, тому в супермаркетах буде менше великих індиків, сказав цього тижня аналітик CoBank Браян Ернест. «Враховуючи любов Америки до індички на День подяки, нестача поставок і нееластичний попит у свята призведуть до стрімкого зростання роздрібних цін на індичку до рекордного рівня цього року». Якщо виміряти у фунтах, виробництво індички впало на 5 відсотків порівняно з минулим роком і може закінчитися роком на 9,6 відсотка, сказав він.

Спалахи пташиного грипу зазвичай зникають під час теплої погоди, але цього року інфікування продовжувалось низькими темпами протягом літа на Заході та знову з’явилося на Середньому Заході після Дня праці. Цього року в Європі також спостерігався надзвичайно стійкий і широко поширений спалах HPAI.

«HPAI — це чужорідна хвороба тварин, яка зазвичай не зустрічається в Сполучених Штатах», — сказав представник USDA, і Сполучені Штати зберігають свій торговий статус країни, вільної від HPAI, викорінюючи вірус щоразу, коли він з’являється. «Міністерство сільського господарства США використовує термін «спалах» для визначення раптового зростання захворюваності, а не термін «епідемія», що передбачає постійне поширення в суспільстві. Ця формулювання відображає спільну мету Міністерства сільського господарства США та виробників птахівництва США викорінювати хворобу при кожному виявленні, щоб пом’якшити подальше поширення та зберегти статус вільного від захворювання».

Пташиний грип може поширюватися зараженими водоплавними птахами та їхнім послідом. Він також може передаватись від сараю до сараю. Тому спеціалісти з охорони здоров’я тварин радять власникам тримати диких птахів подалі від своїх зграй і застосовувати такі запобіжні заходи, як чищення взуття кожного разу, коли вони входять або виходять із пташиного вольєру.

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro