Новини

Викрито ділків, які заволоділи майже 1730 га землі лісо- та сільськогосподарського призначення

За процесуального керівництва Житомирської обласної та Звягельської окружної прокуратур чотирьом учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шахрайським способом (ч. 4 ст. 190 КК України).

Також повідомлено про підозру двом їхнім спільникам – державним реєстраторам. Їм інкриміновано заволодіння чужим майном шахрайським способом та незаконну зміну інформації, яка обробляється в автоматизованих системах (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 362 КК України).

За даними слідства, організатор угруповання – житель Києва, колишній керівник Держгеокадастру однієї з областей. Наразі займається наданням юридичних послуг у земельній сфері.

До незаконної земельної оборудки він залучив директорку сільськогосподарського ТОВ та двох землевпорядників з Житомирщини.

Підозрювані мали доступ до відповідних реєстраційних баз та знали, що більшість сільгосппідприємств свого часу отримали значні площі сільгоспугідь на праві колективної власності на землю. Використавши такі обставини, вирішили заволодіти масштабними земельними площами. Придбали корпоративні права підприємств.

Ділки забезпечили незаконне виготовлення земельно-технічної документації. Це стало підставою для присвоєння ділянкам кадастрових номерів і подальшого оформлення на них права власності.

Також по темі: Землю скуповують прокурори, судді та високопосадовці –  президент Асоціації фермерів

Надалі вони через державних реєстраторів оформили майнові земельні права на придбані підприємства.

З березня 2020 року по січень 2022 року члени угруповання придбали сім підприємств. Заволоділи майже 1730 га землі лісо- та сільськогосподарського призначення. Їх загальна вартість – понад 70 млн грн.

Наразі на незаконно одержану землю та вилучену реєстраційну документацію накладено арешт.

Для забезпечення подальшої конфіскації арештовано корпоративні права підозрюваних, належні їм земельні ділянки, приватний будинок, квартири та транспортні засоби.

Прокурори заявили 6 цивільних позовів в інтересах держави про витребування із незаконного володіння отриманих земель.

Протиправну діяльність викрито спільно з Управлінням СБУ в Житомирській області та ГУ Нацполіції в області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram