Агропозиція Законодавство

Виноробна галузь України потребує законодавчих змін – Сольський

Виноробна галузь України потребує законодавчих змін для подальшого економічного розвитку, заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський.

“Виноробна галузь через повномасштабну війну зазнала значних втрат,” – сказав Сольський. “Ми вдалося експортувати українське вино до 49 країн світу, але наш потенціал високо оцінено на міжнародній арені, і ми потребуємо змін на законодавчому рівні та підтримки держави, щоб продовжити економічний розвиток та налагодження торговельних відносин.”

Під час зустрічі з представниками виноробного ринку Сольський назвав зміни до закону “Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні” як одну з необхідних для розвитку галузі законодавчих актів. Ці зміни нададуть змогу отримати держпідтримку підприємствам первинного виноробства, які не розливають продукцію в споживчу тару, не реалізують її кінцевому споживачеві, але є ланкою в процесі виробництва.

Представники виноробного ринку також запропонували внести зміни до Податкового кодексу України, щоб знизити акцизний податок на ігристі вина, скасувати їхнє маркування марками акцизного податку та виключити столові вина з переліку підакцизних товарів.

Також по темі: Кліматичні зміни сприяють появі нового покоління британських вин

На думку операторів ринку, важливо підтримати малих виробників і затвердити проєкт закону №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”. Документ надасть змогу мінімізувати вимоги до матеріально-технічної бази малих виробників продукції, надати їм право закуповувати сировину (виноград, плоди, ягоди, мед) українського походження, дозволити розливати вина в металеві банки з харчового алюмінію, а також у кеги з алюмінію та нержавіючої сталі.

У межах гармонізації українського та європейського законодавства, згідно з вимогами регламенту ЄС 2021/2117 від 2 грудня 2021 року, учасники ринку також вважають за необхідне ухвалити законопроєкт №9139, що передбачає, зокрема, створення єдиної державної інформаційної системи “Виноградарсько-виноробний реєстр” і запровадження вимог до виробництва та обігу вин.

“Ми сподіваємося, що ці зміни допоможуть виноробній галузі України відновитися після війни та досягти успіху на міжнародному ринку,” – сказав Сольський.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram