Тваринництво

“Впливають на економіку”. “Астарта-Київ” кілька років поспіль інвестує в спеціальні мати для корів

Агропромхолдинг “Астарта-Київ” кілька років поспіль інвестує в спеціальні мати для корів, вони значно впливають на економіку.

Про це повідомив начальник управління тваринництва “Астарти” Ярослав Кушнір в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

“Щоб корови давали більше молока, вони мають споживати більше кормів. Аби вони споживали більше кормів, їм потрібно частіше вставати. За своєю природою корова не може м’яко й комфортно лягати й робить це досить травмонебезпечно. Якщо ми хочемо, щоб вона на 30% збільшила кількість підіймань і лягань, треба забезпечити їй відповідні умови. Саме гумові мати здатні забезпечити їх, і на них точно не варто економити”, ‒ сказав він.

Читайте також: “Астарта” відновлює проєкт глибокої переробки сої за $60 мільйонів

Кушнір зазначив, що до прикладу, на агрофірмі ім. Довженка облаштували приміщення матами ірландського, канадського, німецького, українського виробництва.

“Ми навіть експериментальним шляхом власними силами зробили мати з силіконовою підкладкою для пом’якшення. Нині випробовуємо їх”, ‒ сказав він.

Крім того, фахівці компанії аналізували ефективність застосування килимків на двох ідентичних за кормовою базою фермах у Полтавській області. Одна була експериментальною, інша ‒ контрольною.

“За рік використання килимків сервіс-період знизився зі 140 до 115 днів; середній день лактації ‒ зі 220 днів до 174; співвідношення планово вибулих до вимушено вибулих корів скоротилося у 2,5 раза. Кушнір. ‒ Це ‒ колосальні показники, що значно впливають на економіку”, – каже аграрій.

“Астарта” — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять цукрові заводи, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. 7 високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Загальна потужність зберігання 562 тис. т. У 2014 році холдинг ввів у експлуатацію завод із переробки сої в Полтавській області (ТОВ “Глобинський переробний завод”).

Як повідомлялось раніше, “Астарта” у 2023 році поставила на глобальні ринки понад 1 млн тонн продукції.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram