Рослинництво

Як садити, збирати та зберігати гарбузи – поради

Збирають гарбузи восени, коли плоди повністю дозріли і містять найбільше цукрів. Дуже важливо зібрати всі гарбузи до настання заморозків.

Гарбузи – умови вирощування

Вирощувати гарбуз можна як з посіву, так і з розсади. Слід пам’ятати, що гарбуз – рослина теплолюбна і чутлива до низьких температур. Для осіннього врожаю насіння висівають в середині травня. У більш холодних регіонах гарбуз вирощують з розсади, виробництво якої можна починати з початку квітня. Молоді рослини потрібно захистити від низьких температур білою агротканиною. Укриття слід знімати, коли рослини починають цвісти (через 40-60 днів після посіву). Грунт, призначений для вирощування гарбуза, повинен бути родючим і водопроникним, багатим гумусом.

Також по темі: Коли садити озиму цибулю – поради

Для отримання високих і якісних урожаїв рослини необхідно регулярно зрошувати, особливо в період цвітіння і зав’язування плодів.

Коли і як збирати гарбуз?

Збір гарбуза починають восени, коли плоди повністю дозріють. Зазвичай кожні кілька днів. Шкірка гарбуза повинна бути твердою, блискучою, однорідною за кольором і кольоровою. Гарбуз не повинна мати будь-яких змін кольору. Про те, що плід гарбуза вже дозрів, можна визначити по «порожньому» звуку при стуку. Тоді фрукти містять найбільше цукру.

Дуже важливо зібрати гарбуз до настання заморозків. Заморожені плоди непридатні для зберігання і швидко гниють. 

Як зберігати гарбуз?

Забезпечення належних умов зберігання впливає на післязбиральну якість. Довше гарбузи зберігаються при температурі 5-10 градусів і вологості повітря 70-80%. Наприклад, макарони з гарбуза можна зберігати 2-3 місяці (максимум 6 місяців) при температурі 10 градусів С і відносній вологості повітря 85%.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram