Рослинництво

Як врятувати овочі від білокрилки: поради господарів

Личинки цих дрібних метеликів висмоктують соки з листя рослин і сприяють поширенню хвороб та сажкових грибів.

Цей небезпечний  шкідник завдає шкоди багатьом овочевим культурам. Але найбільше — капусті, пише газета Експрес.

“Причиною появи та поширення білокрилки зазвичай є висока температура повітря і підвищена вологість, — розповідає Любов Гончарук, головна спеціалістка управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області. — Личинки білокрилки не лише висмоктують соки з листя, але і є переносниками інфекційних хвороб рослин. А також — сприяють поширенню сажкових грибів. Через це листок рослини спершу покривається білим нальотом, а потім — чорніє”.

Боротися з білокрилкою можна як хімічними препаратами, так і народними засобами. “Ми використовуємо проти білокрилки обприскування оцтом, — розповідає 88-річна Мирослава Сай з Тернопільщини. — Потрібно на 10 літрів води взяти 200 грамів оцту та обробити розчином рослини. Цей спосіб не допоможе побороти всіх шкідників, але їх стає менше. Також можна щедро скропити рослини розчином господарського мила. Приготувати його просто — столову ложку мила розчинити у літрі води і покропити листя капусти зверху та знизу”.

А от 32-річна Інна Огренич з Чернігівщини бореться з білокрилкою так. “Я розчиняю столову ложку соди, 100 грамів олії, рідке господарське мило без відбілювальних домішок і чайну ложку чорного перцю у п’яти літрах води, — каже господиня. — Далі проціджую цю суміш і кроплю нею капусту. Роблю так уже багато років. І знаєте — допомагає”.

54-річний Олег Митарюк з Волині радить припудрювати листя капусти попелом. За його словами, він відлякує шкідника.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram