Новини

Єгипет потроїв експорт заморожених овочів до США

За останні п’ять років Єгипет більш ніж потроїв експорт заморожених овочів до США, які є найбільшим імпортером цієї продукції у світі. У результаті, Єгипет за підсумками 2022 р. вийшов на восьме місце рейтингу постачальників цієї продукції на ринок США.

Про це повідомляє EastFruit.

За підсумками 2022 року, Єгипет експортував до США майже 29 тисяч тонн заморожених овочів, хоча ще п’ять років тому обсяги поставок не доходили й до 9 тисяч тонн. Водночас у 2023 р. єгипетський експорт на ринок США знизився і до кінця року може опуститися до рівня 2020-2021 рр.

За словами аналітика плодоовочевого ринку в проєкті EastFruit Євгена Кузіна, у 2023 році єгипетським експортерам не вдасться встановити новий рекорд поставок на ринок заморожених овочів США.

“По-перше, різка девальвація єгипетського фунта у 2022 р., хоч спочатку й призвела до зростання привабливості єгипетської продукції за кордоном, уже рік по тому стала негативно впливати на експорт через зростання цін на імпортні комплектуючі в структурі виробництва. По-друге, по вирощуванню овочів на заморозку в Єгипті сильно вдарила посуха і дефіцит водних ресурсів, що особливо посилився в останні кілька років. По-третє, попит на імпортні заморожені овочі в США різко знизився, оскільки продажі всіх харчових продуктів на північноамериканському ринку просіли через продовольчу інфляцію”, – пояснив він.

Читайте також: Надлишок картоплі призводить до масових звалищ на північному заході США

У червні 2023 р. ціни на заморожені овочі в США зросли на 18% порівняно з аналогічним місяцем минулого року. Першорядною причиною зростання цін були несприятливі погодні умови в Каліфорнії (один із ключових постачальників овочів на заморожування в США). Взимку в деяких районах штату випала рекордна кількість опадів, а в багатьох місцях овочеві плантації виявилися повністю затопленими.

До негативних погодних факторів додалися зростання витрат на робочу силу, добрива та інші частини витрат у вирощуванні овочів, а також загальний негативний ефект уповільнення темпів зростання світової економіки. Як наслідок, за січень-вересень поточного року США імпортували 680 тис. тонн заморожених овочів, що на 5% менше, ніж в аналогічний період 2022 р., і фактично відповідає трирічному мінімуму.

За минулий же рік загальний імпорт заморожених овочів у США сягнув рекордних 953 тис. тонн, а до числа найбільших постачальників увійшли сусіди США (Мексика і Канада), а також Китай. Менш суттєві партії на ринок США ввозили також із країн ЄС (Бельгія, Іспанія, Нідерланди, Польща тощо), Латинської Америки (Гватемала, Еквадор, Перу тощо) і Єгипту, який посів восьме місце рейтингу країн-експортерів. Ключовими позиціями експорту заморожених овочів з Єгипту до США залишаються овочева квасоля, броколі, цвітна капуста, а також різні овочеві суміші в замороженому вигляді.

Як повідомлялось раніше, США переробили в жовтні рекордні обсяги сої.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram