Провідні молочні асоціації ЄС підтримують безмитний доступ української молочної продукції на ринок Євросоюзу.
Про це пише Інфагро.
У повідомленні сказано, що 1 жовтня ззакінчився прийом пропозицій та зауважень європейського бізнесу та галузевих асоціацій щодо подальшої взаємної лібералізації торгових тарифів між ЄС та Україною згідно зі ст.29 угоди про асоціацію між Україною та ЄС (EU-Ukraine trade – further reciprocal tariff liberalisation under Art. 29 of the EU-Ukraine Association Agreement). На сайті Єврокомісії опубліковані офіційні листи підтримки від European Dairy Association (EDA) та Eucolait – European Dairy Trade Association.
Читайте також: Сухе молоко та сири вивели ціновий індекс в плюс – Торги GDT
В EDA зазначили, що завдяки приведенню українських молочних стандартів та торговельних практик у відповідність до стандартів ЄС український молочний сектор швидко трансформується і стає дедалі більш взаємопов’язаним із ринком ЄС.
“Ці відносини підтримують обидві сторони, розширюючи ринкові можливості, посилюючи стійкість ланцюгів поставок та просуваючи загальні стандарти якості та безпеки. Як результат, українська молочна галузь де-факто є невід’ємною складовою молочної екосистеми ЄС”, – йдеться у листі.
Зазначається, що як ключовий гравець на європейському молочному ринку, EDA залишається відданою підтримці цього інтеграційного процесу, забезпечуючи серед іншого захист інтересів як європейських, так і українських учасників молочного сектору.
Eucolait підтверджує підтримку подальшого вільного доступу українських молочних продуктів до ринку в рамках автономних торгових заходів (ATM) та закликає до повного безмитного взаємного доступу для молочних продуктів між ЄС та Україною.
Також сказано, що Eucolait був рішучим прибічником ATM з моменту їхнього першого набуття чинності 2022 року.
“Ми розглядаємо постійну лібералізацію тарифів як логічний наступний крок в інтеграції молочного сектора України в європейський ринок”, – йдеться у повідомленні асоціації.
Як повідомлялось раніше, молоко-сировина дорожчає під впливом збільшення експорту.