Новини

З початку війни «Укрзалізниця» вчетверо збільшила перевезення зернових

Завдяки роботі зернового коридору «Укрзалізниця» у серпні перевезла 1,6 млн т зернових, у березні обсяг перевезеного становив лише 416 000 т. Про це у коментарі Forbes розповів заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов.

Ключові факти

  • До війни «Укрзалізниця» перевозила до 4 млн т зернових на місяць. У березні через блокування морських портів перевезення зернових залізницею впали до 416 000 т, вже у липні зросли до 917 000 т.
  • У серпні завдяки відкриттю зернового коридору в портах перевезення зерна залізницею зросли до 1,6 млн т. «Якщо все буде добре із зерновим коридором, то за підсумком вересня ми зможемо перевезти близько 2 млн т зернових», – каже Ткачов.
  • Загальні обсяги вантажоперевезення УЗ на початку війни впали з більш як 26 млн т на місяць до 9 млн т. «За підсумками серпня ми наростили вантажоперевезення до 10,7 млн ​​т і прогнозуємо, що за результатами вересня вийдемо приблизно на 12 млн т», – пояснив Ткачов.
  • За його словами, найбільше зернових за вісім місяців 2022 року перевезли компанії «Кернел-Трейд» (1,4 млн т), «Промвагонтранс» (1,1 млн т), «Грейнсвард» (905 105 т), «ТЕП Транско» (849 347 т), «Нібулон» (681 223 т).

Контекст

22 липня в Туреччині було підписано угоду про вивезення продовольства з портів України. Також у Стамбулі розпочав роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи зернових коридорів.

Розблокування одеських портів дає змогу Україні щомісяця експортувати приблизно 4 млн т зернових і олійних. Разом з експортом через дунайські порти та сухопутні західні кордони Україна зможе щомісяця відправляти 6,6 млн т агропродукції.

7 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що угода з країнами Заходу щодо вивезення зерна з України, в рамках якої Росія розблокувала чорноморські порти, виявилася обманом. Путін заявив, що вивезення зерна з українських портів слід обмежити, щоб воно прямувало до країн, що розвиваються. Щодо цього він пообіцяв порадитися з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом.

Згодом Ердоган запропонував відновити постачання зерна з Росії і погодився з тезою Путіна про українське зерно для «заможних країн».

13 вересня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Росія спробує зірвати «зернову угоду» у листопаді, тож Україна вже працює з ООН і Туреччиною та країнами-отримувачами української агропродукції, щоб цього не допустити.

З травня до ЄС надійшло понад 10 млн т сільгосппродукції з України, майже половина з яких відправилась до інших країн. Обсяги зернових, які надходять до ЄС з України, приводять до збільшення пропозиції для третіх країн, заявив речник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Пітер Стано у відповіді на запит Forbes.

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
“Рефрижераторна вагонна компанія” УЗ позбувається вагонів-рефрижераторів