“Західний Буг” застосовує strip-till уже протягом чотирьох років і планує збільшувати площі під цією технологією.
Про це повідомив агроном компанії Володимир Петрунів, передає Agrotimes.
Так, 2021 року strip-till тут застосували на 3,884 тис. га, 2022 – 7,609 тис. га, 2023 – 5,368 тис. га, а на 2024 заплановано 8,802 тис. га із 64 тис. га, що їх обробляє компанія.
Читайте також: Технологія Strip-Till: збільшення врожаю та покращення ефективності використання рослинних поживних речовин
“Ми почали застосовувати strip-till, тому що завдяки йому маємо суттєве зниження собівартості. Наразі застосовуємо цю технологію лише по озимих ячменю, ріпаку, пшениці, а також сої, але плануємо застосовувати та на кукурудзі та цукрових буряках. В цілому горизонтальним обробітком ґрунту не займаємося уже 10 років”, – сказав Петрунів.
Окрім суто агрономічних переваг, як-от менше ущільнення ґрунту, збільшення біоти в ґрунті, завдяки strip-till в компанії також заощаджують на пальному, адже ця технологія потребує меншої кількості проходів техніки.
За його словами, при strip-till вони мають такий самий урожай, як і на класичній технології, але з меншими витратами на 100$/га.
“Тобто, ми не можемо вплинути на ринкову ціну зерна чи добрив, але можемо контролювати свої витрати”, – сказав фахівець.
Як повідомлялось раніше, “Агрейн” збільшила площі під технологію Strip-till.