Рослинництво

Захист культур: Житомирське господарство більше покладається на сівозміну, ніж на хімічні препарати

СВК “Ружинський” з Житомирської області більше покладається на сівозміну, ніж на хімічні препарати у питанні захисту культур, вносити планово ЗЗР тут не бачать сенсу. 

Про це повідомив головний агроном господарства Олександр Покропивний, пише The Ukrainian Farmer.

За його словами, немає гарантії, що препарат спрацює, а кошти потратиш.

“Ми орієнтуємося на ЕПШ. Натомість ретельно працюємо з насінням – замовляємо додатково оброблене якісними багатокомпонентними протруйниками. Тому дивимося по ситуації. Велике значення для фітосанітарного стану поля має сівозміна”, – сказав агроном.

Наприклад, соняшник захищають тільки гербіцидами, бо сіють його мало. Є поля, які його не бачили з 2001 року, є поля, де соняшник з’являється раз на шість-сім років.

Крім того, сівозміну планують так, щоб на одному полі рідко зустрічалися соняшник, ріпак і соя, бо ці культури мають спільні хвороби. Якщо є час, додатково обробляють насіння соняшнику та кукурудзи протруйниками від ґрунтових шкідників, бо дротяник шкодить цим культурам однаково.

Покропивний заявив, що в результаті цього року попри посуху, соняшнику зібрали на круг по 2,2 т/га, а на полі, куди він потрапив на сьомий рік – по 2,4 т/га.

“Натомість хто вирощує його як монокультуру, отримали по 1-1,2 т/га. Тобто роль сівозміни у живленні та захисті суттєва”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, в Київській області СФГ “Істок” оптимізувало систему підживлення й захисту.