Новини

Зарплати українських агрономів зросли у середньому на 40% – дослідження

Агробізнес у 2023 році збільшив заробітні плати більшості працівників на рівні, що відповідає інфляції у 2022 році, яка досягла 26,6%, свідчать результати кадрового дослідження українського аграрного ринку HR360 Benchmarking, проведеного компанією Agrohub.

За даними фахівців, найвище зростання середньої заробітної плати (без урахування бонусів) відбулося серед головних агрономів. Якщо станом на жовтень 2022 року вона складала 61,5 тис. грн на місяць, то у липні 2023-го — 90 тис. грн, тобто зросла на 46%. Дохід провідного агронома у 2023 році — 50 тис. грн, рядового — 30 тис. грн, і проти 2022-го вони виросли на 40% та 34% відповідно.

Таке значне збільшення спричинене трендом на розширення функціоналу агрономічної служби, що зафіксував Agrohub: до їхньої зони відповідальності додається організація виробництва, що потребує і відповідної винагороди. Інший тренд — укрупнення земельних масивів та, відповідно, збільшення кількості гектарів, за які відповідає агроном, також став фактором впливу на зростання доходу.

Читайте також: В Україні виділять 2,5 млн гривень для відновлення жіночого фермерства

Аналітики заявили, що у межах інженерної служби дані показують дещо менші відсотки зростання доходу.

Зокрема, медіана зарплати головного інженера без урахування бонусів сягає 66,3 тис. грн на місяць, що свідчить про зростання на 21% порівняно з 2022 роком. Дохід провідного інженера становить 43 тис. грн (+27% порівняно з 2022-м), головного енергетика — 32,3 тис. грн (+26% порівняно з 2022-м).

Водночас більшість компаній-учасниць дослідження повертаються до політики бонусування, розуміючи важливість мотивації та визнання високої продуктивності працівників. Навіть у поточних важких умовах деякі підприємства станом на липень 2023 року вже виплатили бонуси на рівні 100%. Решта компаній планує виплачувати бонуси після завершення продажів. Розмір бонусу, який рахується тою чи іншою кількістю окладів, виріс відповідно до зростання заробітної плати.

Як повідомлялось раніше, жінки у сільській місцевості отримують на 15% меншу зарплатню ніж чоловіки.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram