Головне

“Зерновий коридор”: які результати на сьогоднішній день?

🔺За даними ООН, з 1 серпня до 28 жовтня з українських портів було відвантажено понад 9,3 млн. тонн зерна та інших продуктів харчування. У цю цирфу входять кукурудза, пшениця та олія. Українська влада в серпні заявила, що зможе експортувати 3 млн тонн зерна у вересні і 4 млн тонн у жовтні.

🔺Вересневий показник у результаті перевищив чотири мільйони тонн, оскільки темпи відвантаження за “зерновою угодою” прискорилися. Проте обсяг експорту, як і раніше, не досяг довоєнного рівня. Коли у липні було підписано угоду про “зерновий коридор”, світові ціни на продовольство знизилися. Показник ООН світових цін на продовольство – індекс продовольчих цін ФАО – впав майже на 9% у жовтні. У серпні та вересні ціни продовжували знижуватися, хоча це було пов’язано з падінням вартості інших видів продовольства, наприклад цукру, м’яса та молочних продуктів.

🔺Світові ціни на пшеницю трохи зросли у вересні через зростаючу невизначеність щодо того, чи продовжить працювати “зернова угода” після листопада (на початку листопада закінчується термін її дії).

🔺Хоча деякі продукти харчування відправляються безпосередньо до найбідніших країн світу, дані ООН показують, що найбільші обсяги, принаймні, спочатку були відправлені з України до Іспанії, Туреччини, Італії, Китаю та Нідерландів.

🔺У вересні ООН заявила, що трохи менше 30% продовольства було відправлено до найбідніших країн, а 44% пішло до країн з високим рівнем доходу. Втім, ООН зазначає, що зерно, яке досягло пункту призначення, може бути перероблене, а потім відправлене ще кудись.

🔺Близько 20 млн тонн зерна, призначеного для експорту, затримали в Україні з лютого разом з іншими продуктами харчування, такими як кукурудза та олія. Це викликало дефіцит продуктів та різке зростання цін у багатьох країнах світу, оскільки Україна була для них основним джерелом імпорту продуктів харчування.

🔺Так, Африканський банк розвитку повідомив, що через війну на континенті виник брак 30 мільйонів тонн продовольства. Ціни на продукти Африки зросли на 40%. У Нігерії на 50% підвищилися ціни на такі основні продукти, як макарони та хліб.

🔺У Ємені, який раніше імпортував з України понад мільйон тонн пшениці на рік, ціни на борошно зросли на 42%, а на хліб – на 25%. У Сирії, ще одному великому імпортері української пшениці, ціни на хліб зросли

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
В Стамбулі продовжуються інспекції суден, які вийшли раніше з портів в рамках “зернової угоди”