Головне

Зміна клімату: до 2100 року більша частина земної поверхні стане посушливою

До 2100 року через поступові зміни температури та опадів клімат на 50% Землі може суттєво змінитися.

Про це йдеться в дослідженні Університету у Віргінії, повідомляє “Українська правда” з посиланням на Science alert.

За словами вчених, кліматичні зміни будуть настільки серйозні, що доведеться перемальовувати карти, створені в 1880-х роках.

“Прогнозується, що до кінця століття від 38 до 50% світового суходолу буде в кліматичній зоні, відмінній від сьогоднішньої”, – пише команда дослідників на чолі зі старшим автором кліматологом Полом Дірмейером.

Учені зазначають, що якщо людство найближчим часом не скоротить викиди в атмосферу, темпи глобального потепління прискорюватимуться.

Дослідники очікують, що до 2100 року тропічний клімат пошириться з 23% на 25% на суші Землі. Більша частина земної поверхні стане посушливою.

Читайте також: ФАО попереджає про потенційно руйнівний спалах марокканської сарани в Афганістані

Такі зміни, як показують інші дослідження, можуть похитнути системи виробництва харчових продуктів і поширити хвороби, що передаються комарами, на нові території.

Найбільші кліматичні зміни очікуються в холодних зонах Європи та Північної Америки. До 89% Європи й близько 66% Північної Америки можуть перейти в інший кліматичний пояс до 2100 року.

Супутниковий знімок тропічного шторму. Фото: mikolajn/Getty Images

Найбільш драматичні зміни відбудуться в полярній зоні, яка охоплювала близько 8% площі суші нашої планети між 1901 і 1930 роками. Нині вона вже скоротилася до 6,5%.

“З початку ХХ століття Земля вже зазнала змін кліматичної класифікації 14,77% її суші, причому найбільші зміни спостерігалися в Північній Америці, Європі та Океанії”, – пишуть Дірмейер і його колеги.

Цей результат ґрунтується на попередніх оцінках, зроблених у 2015 році з використанням кліматичних моделей, доступних на той час. Вони показали, що до 2010 року приблизно 5,7% загальної площі Землі змістилося в бік тепліших і сухих типів клімату порівняно з 1950 роком.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram