Посуха у Європі за останні місяці є найгіршою за більш ніж століття. Її наслідки можуть бути катастрофічними для цьогорічного врожаю. Про це йдеться у новому звіті Європейської комісії.
На думку дослідників ЄС, тривала посуха продовжує серйозно загрожувати сільськогосподарському сектору, а заходів для нівелювання негативних наслідків замало. Відсутність опадів уже заважає багатьом фермерам зрошувати свої посіви та ставить під загрозу доступність питної води для людей і тварин.
Сильні посухи у Європі тривають вже з 2018 р., за винятком 2021 р. Гідрологи та кліматологи вже говорять про багаторічну посуху. Наприклад, італійські дослідження показали, що посуха минулого літа фактично почалася у грудні 2021 р.
Дослідники Грацького технічного університету (Австрія) зайшли ще далі. Використовуючи дані супутникових знімків, вони дійшли висновку, що в Європі впродовж п’яти років відчувається серйозний дефіцит підземних вод. Зокрема, у Франції є висока загроза нових лісових пожеж у південних провінціях, яка зросте ще більше, якщо не буде вдосталь дощів. В Іспанії та Італії ситуація не краща.
Читайте також:
Нове дослідження показує, як посуха впливає на врожайність кукурудзи
Зміна клімату сприяє збільшенню грибкового токсину
Україна створить структуру, яка координуватиме гуманітарне розмінування, – Юлія Свириденко
В Італії фермери вже другий рік поспіль змушені скорочувати врожаї через низький рівень води. Наприкінці лютого уряд Каталонії запровадив правила щодо обмеження використання води: сільське господарство має витрачати на 40% менше, промисловість — на 15%, а кожен житель повинен намагатися використовувати на 20 літрів води менше щодня.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram