Рослинництво

Зміна клімату сприяє збільшенню грибкового токсину

Згідно з дослідженням Університету штату Мічиган, кількість токсинів, які виробляє грибок у кукурудзі, зросте протягом наступних кількох років через глобальне потепління.

Відповідно до дослідження, опублікованого в Environmental Research Letters у квітні минулого року, з 2031 по 2040 рік у понад 89,5% округів із 15 штатів США спостерігатиметься підвищення рівня афлатоксинів.

Афлатоксин — це канцерогенний токсин, що виробляється двома грибами, Aspergillus flavus і A. parasiticus , які зазвичай ростуть поблизу харчових культур. Вони потрапляють у кукурудзу через пилкові трубки або через пошкодження комахами.

Афлатоксини є найбільш поширеним природним канцерогеном печінки. Відповідно до дослідження, хронічний рівень впливу може перешкоджати росту та харчуванню дитини.

Головний винуватець прогнозованого зростання рівня афлатоксину? Зміна клімату.

Два гриби, які виробляють афлатоксини, легше ростуть у теплому сухому кліматі. Ось чому вони найбільш поширені в південних посівах кукурудзи, йдеться в дослідженні.

Відповідно до дослідження, у міру погіршення кліматичних змін, а повітря стає теплішим і сухішим, більше посівів кукурудзи буде забруднено афлатоксинами. Це, ймовірно, зменшить кількість здорової, чистої кукурудзи, доступної для тих, хто покладається на неї в дієтичних та економічних цілях.

Те, як ми колективно вирішимо цю проблему в найближчі роки, є першочерговою проблемою для вчених-аграріїв, таких як Девід А. Хеннессі, економіст з виробництва в Університеті штату Айова, який працював над дослідженням, коли він навчався в Університеті штату Мічиган.

«Частиною причини для написання цієї статті є попередження виробників кукурудзи на Середньому Заході про те, що ця проблема може бути на шляху до вас», — сказав Хеннесі.

На Середньому Заході, імовірно, спостерігатиметься найбільше зростання накопичення афлатоксину, тому що його нинішній клімат менш сухий і менш теплий порівняно з південними США. Що гарячішим стає повітря на Середньому Заході, то ймовірніше, що ці гриби там ростуть.

Інша проблема, пов’язана зі збільшенням афлатоксинів, полягає в тому, як це впливає на тварин. Якщо сільськогосподарські тварини, такі як корови та свині, їдять заражену кукурудзу, сільськогосподарське виробництво зменшиться, і менше продуктів тваринного походження стане доступним для споживання, сказав Хеннессі.

Читайте також: Ринок України завойовує новий сорт кукурудзи

Це проблема в першу чергу в США, тому що тип кукурудзи, найбільш схильний до зараження афлатоксинами, тут годують тварин, сказав Хеннессі.

«Це проблема, оскільки тварини, яких годують кукурудзою, ураженою афлатоксинами, не будуть працювати дуже добре», — сказав Хеннессі. «У них будуть знижені темпи зростання і так далі. Тому існують обмеження на кількість афлатоксину в кукурудзі, яку годують свинями, великою рогатою худобою та птицею».

Згідно з дослідженням, використання афлатоксинів як людьми, так і тваринами в США регулюється Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів. Зараз небагато виробників кукурудзи зазнають великих збитків через зараження афлатоксинами, особливо в кукурудзяному поясі (Середній Захід) і північних штатах.

Якщо прогнози дослідження точні, ризик зараження афлатоксином зросте настільки значно, що чиста кукурудза може виявитися дефіцитом. Це може дуже швидко стати глобальною проблемою, оскільки кукурудзяний пояс США є основним постачальником урожаю в усьому світі, сказав Хеннессі.

Для людей в інших країнах, які значною мірою покладаються на кукурудзу в якості їжі, це може вплинути на їхній спосіб життя. Продовольча безпека знизиться, оскільки в кукурудзяному поясі почне спостерігатися сплеск виробництва афлатоксину, що спричинить хвилевий ефект у різних національних економіках, сказав Хеннессі.

Студент Мічиганського державного університету та кліматична активістка Сара Білл зазначила, як підвищений попит на чисту кукурудзу може змінити функціонування її ринку.

«Якщо буде стільки [кукурудзи], у якій немає афлатоксину, тоді люди купуватимуть її всю, і ціна може зрости», — сказав Білл.

За словами Хеннессі, у найближчі роки важливо уникнути безлічі проблем, які є результатом накопичення афлатоксину. У своєму дослідженні він і його колеги визначили кілька стратегій пом’якшення.

«У літературі є статті, які продемонстрували майже два десятиліття тому, що зрошувані землі менш схильні до проникнення афлатоксинів, ніж незрошувані», — сказав Хеннессі. «Наразі афлатоксин найбільш поширений на півдні США та вздовж Великих рівнин, зокрема в Техасі. Але не тоді, коли ви йдете далі на північ, через водоносний горизонт Огаллала.

«[Північні штати] дійсно беруть воду з водоносного горизонту, щоб забезпечити воду, і це захищає, частково тому, що на відміну від опадів вода доступна, коли вона потрібна. Стрес, який спричиняє вторгнення [комах], навряд чи виникне під час зрошення культури».

Ці заходи профілактики чудові для фермерів і науковців, але що може зробити звичайна людина, щоб допомогти?

Значна частина вирішення цих проблем вимагає великих зусиль. Такі вчені та дослідники, як Хеннессі, щодня продовжують працювати над відповіддю. Але такі люди, як Білл, кажуть, що ми можемо допомогти зменшити численні наслідки зміни клімату, включаючи виробництво афлатоксину.

«Я намагаюся споживати менше енергії, тому що я знаю, що американці споживають приблизно стільки ж, скільки будь-хто в будь-якій іншій країні», — сказав Білл. «У нас завжди ввімкнений кондиціонер і тому подібне, тому я намагаюся його не виключати. Ніяких харчових відходів, я намагаюся бути кращим щодо цього.

Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegram