Законодавство

Мінреінтеграції офіційно затвердило перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії

Мінреінтеграції опублікувало на офіційному сайті наказ №309, яким офіційно затверджено перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф.

Так, даний документ скасовує попередній наказ №75 (від 25 квітня), яким було затверджено перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, однак, до якого не увійшли деякі території, які вже на цю дату були деокуповані (Київська, Житомирська, Чернігівська області).

Бізнес наголошував, що даний документ конче слід доопрацювати та затвердити оновлений перелік. Адже, змінами до Податкового кодексу від 15 березня було передбачено, що бізнес, який працює на таких територіях може не сплачувати екоподаток на час війни. Аналогічні пільги було запроваджено по платі за землю, податку на нерухоме майно, відмінному від земельної ділянки, за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, а також загальне мінімальне податкове зобов’язання за землю за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки. Проте через відсутність Постанови КМУ, яка б затверджувала Перелік таких територій для цілей оподаткування, скористатись даними пільгами було неможливо.

Читайте також: Затверджено офіційний перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії – які пільги передбачено для бізнесу

Водночас, до постанови Мінреінтеграції №309, що набрала чинності вчора включено як вище зазначені області, так і окуповані з 2014 року території (Крим) – документом затверджено цілі населені пункти. Тож бізнесу, який працює на даних територіях потрібно буде, аби скористатись пільгами, задекларувати вище вказані пільги в податковій звітності, яка подається до Державної податкової служби.

Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegram