Новини

В Україні можуть створити суднобудівний індустріальний парк

ПрАТ «Українське Дунайське Пароплавство» розробило проєкт створення на базі судноремонтного заводу, що належить компанії, промислового парку Kiliya.

Про це повідомив генеральний директор УДП Дмитро Москаленко, пише АПК-Інформ.

Вказаний проєкт буде презентовано міжнародним інвесторам під Ukraine Recovery Conference 11-12 червня в Берліні.

За його словами, внаслідок війни Україна фактично залишилась без інфраструктури з будівництва/ремонту/модернізації флоту.

Читайте також: Уряд зареєстрував індустріальний парк для технічних конопель

«Заводи в Криму окуповані. Індустріальна база в Миколаєві та Херсоні зазнала значних пошкоджень. Одеса та Чорноморськ фактично на лінії бойових дій. Суднобудівельний завод в Ізмаїлі переорієнтований власниками на стивідорну діяльність. Наразі завод УДП в Кілії чи не єдиний у країні продовжує ремонт та будівництво флоту. Це безальтернативний варіант для створення суднобудівельної бази національного масштабу», – сказав Москаленко.

Серед переваг створення парку саме на базі заводу в Кілії він назвав те, що підприємство розташоване лише за 47 км від Чорного моря, а також уже має необхідне обладнання, досвідчену команду з понад 300 фахівців, власну акваторію, інфраструктуру та можливість розміщення нових виробництв – з 19 га території заводу наразі використовується лише 9 га.

«Уже маємо декілька пропозицій від іноземних компаній щодо розміщення в Кілії спільного виробництва. Першим резидентом промислового парку Kiliya можуть стати суднобудівельники з країн Балтії», – зазначив фахівець.

Як повідомлялось раніше, у Черкаській області збудують індустріальний парк з агропереробки.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram