Агропозиція

Аграріїв на деокупованих територіях чекає проблема розмінування

В Україні недостатньо організацій, які займаються безкоштовним гуманітарним розмінуванням. Ціни у комерційних операторів – занадто високі для постраждалих від війни товаровиробників.

Заступник голови Всеукраїнської асоціації сільськогосподарських товаровиробників Дмитро Кохан розповів про нюанси розмінування, податкові пільги і проблеми кредитування на деокупованих територіях.

“Аграріям не доводиться чекати, поки до них приїде гуманітарне розмінування. Вони починають звертатися до комерційних операторів, але ціни у них дуже високі”, – пояснив Кохан.

Він додав, що в деяких регіонах вартість розмінування настільки висока, що аграрії не можуть її оплатити.

“Цю проблему треба вирішувати через формування в Україні комерційного ринку розмінування. Повинні бути грантові програми і програми державної підтримки саме на розмінування”, – сказав заступник голови ВАР.

Також по темі: Нібулон отримав першу машину розмінування від швейцарської компанії

Кохан також нагадав, що цьогоріч для аграріїв запровадили податкові пільги, і підприємства, які постраждали від бойових дій, можуть звільнити від сплати податку на землю.

“Всім надається пільга, і заднім числом також, на період дії окупації, а також на період, коли підприємство перебуває в зоні бойових дій”, – сказав Кохан.

Оформити пільги після деокупації території та завершення бойових дій аграрії можуть в один з двох способів.

Перший спосіб – звернутись до оператора протимінної діяльності, який проводить обстеження і встановлює, що земельні ділянки заміновані. Ці дані оператор вносить в Державний земельний кадастр.

Другий спосіб – звернутись до органів місцевого самоврядування із проханням надати їм індивідуальну податкову пільгу через те, що земельна ділянка є потенційно замінованою.

Заступник голови ВАР також розповів про складну ситуацію щодо банківського кредитування на деокупованих територіях.

“У нас є багато підприємств, які мають кредити, що були отримані до війни. Ніхто, зрозуміло, не очікував, що почнеться війна. Виникає питання: підприємство зруйновано, тяжка ситуація, відновлюється, а кредити все одно треба повертати”, – сказав Кохан.

Він додав, що списувати кредити ніхто не хоче, і що банки хочуть, щоб кредити поверталися.

“Це проблема, яка потребує втручання держави, на жаль, по-іншому вона не вирішиться”, – резюмував заступник голови ВАР.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram