Новини

Блокада українсько-польського кордону: харчопром Латвії може протягом місяця втратити EUR30 млн

Блокада пунктів пропуску на українсько-польському кордоні може призвести до втрат у харчовій галузі Латвії на 30 млн євро уже протягом місяця.

Про це повідомила агентству BNS голова ради Латвійської федерації харчових підприємств (ЛФХП) Інара Шуре, пище Інтерфакс-Україна.

Вона розповіла, що нинішня ситуація вже суттєво вплинула на роботу продовольчої галузі Латвії. Україна – важливий партнер для латвійських підприємств у частині і експорту продукції, і постачання сировини. Ситуація на кордоні України й Польщі зараз непередбачувана, терміни перевезень збільшилися з двох днів до кількох тижнів.

За даними Шуре, експорт в Україну суттєво затримується, виробники продуктів харчування перебувають у невіданні щодо термінів поставок сировини, що, своєю чергою, впливає на виробництво й загрожує штрафними санкціями за невиконані контракти.

ЛФХП для оцінки впливу на харчову галузь ситуації на українсько-польському кордоні зв’язалася лише з найбільшими латвійськими виробниками, які є головними експортерами продукції та отримувачами сировини з України. Загалом у галузі ситуація може бути ще гіршою.

“Звісно, виробники шукають рішення, шукають нові ринки для постачання сировини, але очевидно, що в інших країнах ціни на сировину будуть вищими, ніж в Україні. Це означає, що виробники будуть змушені підвищувати ціни на продукти, що викличе черговий виток інфляції, тому що політики не роблять своєї роботи”, – вважає голова ради ЛФХП.

Читайте також: Блокування кордону: близько 20 водіїв фур хочуть евакуюватися в Україну

Вона зазначає, що хоча галузь очікує від Міністерства закордонних справ Латвії швидкої, рішучої та ефективної роботи, наразі не видно, щоб відповідальні установи шукали рішення.

“Ідеться про економіку Латвії, і наш експерт з європейських справ і відносин – МЗС – має підтвердити свій політичний потенціал і негайно знайти на переговорах із польськими посадовцями вирішення цієї надзвичайної ситуації, бо шкода, якої зазнає економіка Латвії, зростає з кожним днем”, – сказала Шуре.

Нагадаємо, що десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.

Єврокомісія назвала одну з ключових вимог польських перевізників юридично неможливою.

Станом на 23 листопада на кордоні померли вже двож українських водіїв.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram