Рослинництво

Черкаський агроном розповів, яким буде врожай озимого ріпаку

У Черкаській області озимий ріпак у 2024-му може бути не таким урожайним, якщо порівнювати з попереднім роком. Мороз після лютневого потепління негативно вплинув на його розвиток, натомість пшениця до таких температурних коливань виявилася стійкішою.

Про це заявив керівник насіннєвого відділу одного з агропідприємств Золотоніщини Олександр Левчик, пише Суспільне.

Агроном каже, що аномально високі плюсові температури взимку вплинули на деякі культури. У лютому прийшло тепло, через що рано відновилася вегетація озимих культур — пшениці та ріпаку.

“Багато аграріїв почали їх підживлювати, і ми також. Потім вдарили морози – листя у рослини померзло. Нині ми за ними слідкуємо – ніби почали відновлюватися. Ріпак отримав стрес, тому, гадаю, запланованої урожайності не матимемо. Натомість озима пшениця до таких температурних коливань стійкіша. Вона почувається поки що нормально”, – сказав він.

Читайте також: “Погода на боці аграріїв”. У Черкаській області стартувала посівна

Вологи у ґрунті достатньо. Фахівець зазначив, що нині вологість – в межах 200 міліметрів. У 2023 році в цей час було 140-150. Запасів, за його словами, вистачить десь до середини травня.

Оскільки скоро треба сіяти, наразі проводять боронування та дискування. Також тривають передпосівні роботи, аграрії готуються вносити мінеральні добрива.

“Ми вирощуємо озимі: ріпак та пшеницю, кукурудзу, соняшник, сою. Земельний банк агропідприємства – 7 300 гектарів. У плані культур посівні площі лишилися такими, як і торік. Спілкуючись із колегами-господарниками, дізнаюся, що дехто менше сіє кукурудзи, бо на неї немає вигідної ціни і є проблеми з реалізацією. Натомість дехто з фермерів робить ставку на сою чи соняшник – на ньому наче є заробіток. Проте це, на мій погляд, неправильно. Не факт, що вигідна для реалізації культура торік залишиться такою ж і в 2024 році. Якщо треба, щоб кукурудза була посіяна на 20 відсотках від загальної площі, як і соняшник, а пшениця – на 30 і так далі, то краще цих норм і дотримуватися”, – каже Левчик.

Як повідомлялось раніше, у Київській області стартувала посівна ярих сільськогосподарських культур.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram