Новини

Проєкт Світового банку: Україна отримала 230 млн доларів від Японії на відновлення сільського господарства

До державного бюджету України надійшла позика обсягом 230 млн дол від уряду Японії в рамках проєкту Світового банку «Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)».

Про це йдеться у повідомленні Мінфіну.

Кошти було залучено із Цільового фонду сприяння необхідному розширенню кредитування для України (ADVANCE Ukraine).

Читайте також: Реконструкція меліоративних систем Одещини: уряд Японії передав техніку

“В умовах війни сільське господарство зазнає значних збитків, що в свою чергу ставить під загрозу продовольчу безпеку не тільки в Україні, але й в усьому світі. Залучення коштів в рамках ARISE є важливим внеском у забезпечення доступу для фінансування аграрного бізнесу України. Вдячні команді Світового банку та Уряду Японії за своєчасну підтримку з перших днів повномасштабного вторгнення”, — сказав міністр фінансів України Сергій Марченко.

Проєкт ARISE має на меті підтримку доступу сільгоспвиробників до фінансування через пільгове кредитування (компенсація видатків за програмою 5-7-9) та покращення доступу малих господарств до фінансування через гранти.

Обсяг фінансування проєкту наразі становить 550 млн дол США, з яких:

  • 500 млн доларів США будуть спрямовані на фінансування Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” в 2023-2024 роках з фокусом на аграрні підприємства;
  • майже 50 млн доларів США передбачено на гранти для малих сільгоспвиробників.

Як повідомлялось раніше, Японія надала генератори для забезпечення роботи порту Чорноморськ.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram