Наука Новини

Досягнення науковців Сумщини зменшують собівартість посівів і збільшують прибутки – Мінагро

У Сумській області відбувся День поля «Формування врожаю ранніх зернових культур в умовах Північно-Східного регіону України та особливості його збирання у 2023 році», ініційований Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Участь у заходах взяли перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, голова Сумської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Володимир Артюх, керівники науково-дослідних установ, фермери.

Читайте також: Суперзимостійка яблуня: науковиця НААН порекомендувала сорт для аматорського саду

Під час заходів учасники ознайомилися з науковими досягненнями та розробками вчених Інституту сільського господарства, оглянули демонстраційний посів озимих зернових колосових культур селекції науково-дослідних установ Національної академії аграрних наук України та технологічні посіви з агроекологічного випробування сортів та гібридів пізніх сільськогосподарських культур.

«Наше завдання – підвищити конкуренцію української сільськогосподарської продукції в секторі переробки і переробляти 50% врожаю», – сказав Висоцький.

За його словами, щоб досягти цієї мети, потрібна тісна співпраця і діалог державного сектору з бізнесом і нові наукові розробки. Він наголосив, що Сумська область відіграє важливу роль у розвитку українського агросектору, де фермери засівають поля селекційними сортами зернових, розробленими Інститутом сільського господарств. Зокрема, 70% площі в області засіяно селекційним насінням гречки. Ці передові наукові досягнення допомагають фермеру зменшити собівартість посівів і збільшити прибутковість

Як повідомлялось раніше, в НААН назвали найкращі аматорські сорти яблунь.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram