Новини

Індія розглядає можливість заборони експорту більшої частини рису

Найбільший у світі продавець рису Індія розглядає можливість заборони експорту більшої частини рису через побоювання інфляції.

За даними Bloomberg, уряд країни обговорює план із заборони експорту всього рису, окрім сорту басматі. Це пов’язано зі зростанням внутрішніх цін, і влада хоче уникнути ризику збільшення інфляції.

У разі введення заборона торкнеться близько 80% експорту рису з Індії. Такий крок може призвести до зниження внутрішніх цін, але ризикує ще більше підвищити вартість у світі. Рис є основним продуктом харчування приблизно половини населення світу, Азія споживає близько 90% світових поставок. Орієнтовні ціни вже злетіли до дворічного максимуму через побоювання, що повернення Ель-Ніньйо завдасть збитків урожаю.

Також по темі: Росія використовує війну для збільшення своєї частки та витіснення України зі світового ринку пшениці

На Індію припадає близько 40% світової торгівлі рисом і вона прагнула скоротити експорт деяких сортів. Минулого року південноазіатська країна заборонила експорт подрібненого рису та ввела 20-відсоткове мито на постачання білого та коричневого рису після того, як вторгнення росії в Україну призвело до різкого зростання цін на основні продукти харчування, такі як пшениця та кукурудза. Країна також обмежила експорт пшениці та цукру.

Акції індійських виробників рису впали на новинах про можливу заборону.

Заборона на експорт рису з Індії матиме значний вплив на світовий ринок рису. Це призведе до підвищення цін на рис, що може ускладнити доступ до цього продукту харчування для бідних людей у ​​всьому світі.
Читайте про новини агробізнесу в соцмережах Facebook та Telegram