Новини

“Можна працювати і заробляти”. В Україні росте внутрішній ринок горіхових паст

Компанія “ТОМ”, яка займається виробництвом горіхових паст, карамелі, десертів та шоколадних цукерків десять років, найближчим часом не збирається експортувати свою продукцію, оскільки вважає, що внутрішній ринок зростає.

Про це розповів співзасновник компанії Тарас Фітьо на конференції New Food Summit 2023, пише Агропортал.

За його словами, розвиток експортного напряму вони запланували на 2025 рік.

“Сьогодні здійснюємо великий обсяг роботи на внутрішньому ринку, бачимо багато точок росту завдяки покриттю нових територій, налаштовані на створення нових технологічних продуктів. У 2024 році вся енергія буде направлена на внутрішній ринок, він росте, і на ньому можна працювати і заробляти”, — каже Фітьо.

Він зазначив, що коли всі процеси будуть налагоджені, компанія зосередиться на експорті. Водночас “ТОМ” не відмовляється від поточних пропозицій, має декілька діючих контрактів, у обороті це 2-3%.

Читайте також: Український агроном самотужки обрізає 70 га фундуку

На його думку, плануючи експорт, потрібно зважати на специфіку продуктів.

“Якщо йдеться про горіхову пасту, то легше перетнути кордон, купити там сировину, горіхи і там же переробити. Номінально допуск української продукції такий, як і в Євросоюзі, зокрема за афлотоксинами чи іншими показниками, але все умовно добре їде туди, а трохи гірше — в Україну, оскільки у нас немає жорсткого контролю”, – сказав він.

Виробничі потужності компанії розташовані у Львові. Пропри війну, 2023-й був роком найбільших інвестицій. За 10 років діяльності підприємства вдалося налагодити комунікацію з банками і залучити кошти, інвестувати у виробничу нерухомість.

“Але варіант закордонного майданчика також розглядаємо — винятково, щоб обійти проблему експорту. Це точно буде не Польща. Вона найближча і найпопулярніша, але є багато нюансів, тож ми будемо дивитися на Болгарію, Словаччину, інші країни”, — каже Фітьо.

Як повідомлялось раніше, під Києвом побудують центр збирання, очищення, сушіння та зберігання фундука.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram