Тваринництво

На Черкащині фермери відмовляються тримати корів

Жителька Чубівки, що у Черкаській області, Неля Дьолог шість років тому тримала два десятки корів і мріяла господарювати на своїй землі. Однак завадили обставини — пасовище забрала сільська рада, а здавати молоко стало не вигідно.

Про це повідомляє Суспільне.

“В мене було минулий рік пасовище, його переорали. Тепер тут треба посіяти, а де я буду випасати? Куди мені її зараз припнути?”, – каже жінка.

Дьолог заявила, що зараз у стійлі корова одна, а колись їх був не один десяток.

“Були в мене телиці, телята, корови. Поки була земля – поки держали. Землю сільська рада віддала фермерам”, – сказала вона.

Директор департаменту агропромислового розвитку ОВА Роман Косенко заявив, що за рік в області в особистих селянських господарствах стало на дві тисячі корів менше. Господарі Черкащини нині утримують 15 тисяч голів великої рогатої, 41 тисячу голів — сільгосппідприємства. Попри зменшення чисельності корів, надої збільшилися.

Читайте також: Цього року будуть відновлені бюджетні дотації на утримання ВРХ – Мінагро

“Виробництво молока за минулий рік в цих категоріях збільшилося на 24,5 відсотка та складає 340 тисяч тонн молока. Продуктивність перевищила восьмитисячний рубіж”, – каже він.

Щоб підтримати селян, які тримають корів, департамент розробив спеціальну програму.

“Для того, щоб їм збільшити дохід від молока, треба збільшити якість. Щоб збільшити якість їм потрібне обладнання. Ми на це обладнання з обласного бюджету будемо виділяти кошти: міністерство аграрної політики й Кабінет міністрів. Вона буде більшою, згодом будуть роз’яснення”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, в “Астарті” розповіли, як доглядати за ВРХ у зимовий період.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram