Тваринництво

В “Астарті” розповіли, як доглядати за ВРХ у зимовий період

В “Астарті” розповіли про догляд за великою рогатою худобою у зимовий період. Поради дав головний ветеринарний лікар однієї з агрофірм агропромхолдингу Віталій Степанюк.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Як утеплити корівник у зимовий період?

• Необхідно щільно закривати вікна, а саме – закласти прозору та щільну плівку. Сонячне світло має обов’язково проникати крізь неї.
• Якщо температура менше -10 градусів, залишайте двері прочиненими по одну чи іншу сторону корівника, але не одночасно, щоб не було протягів і замерзання крайніх поїлок, це забезпечить потрапляння свіжого повітря.
• Утепліть підлогу. Підстил із соломи має бути товстішим, ніж зазвичай. В ідеалі – 30 см.

Читайте також: “Астарта” відновлює проєкт глибокої переробки сої за $60 мільйонів

Як утримувати ВРХ надворі?

• Дуже часто надворі утримуються нетелі та корови першого сухостою.
• Корова не боїться морозу, до -20 градусів вона відчуває себе комфортно, адже природнє хутро гріє.
• Обов’язковою умовою утримання надворі є наявність навісу, який заповнено соломою у великому обсязі. Навіс слід будувати у формі букви Г або П, щоб не було протягів, а тваринам було затишно.
• Пам’ятайте, при утриманні тварин надворі має бути глибока підстилка з соломи, яка з часом утворює своєрідний підігрів завдяки хімічно-термічній реакції.

Як годувати ВРХ, що утримуються надворі?

• Тварині потрібно збільшити раціон на 2 кілограми сухої речовини. У теплий період даємо не менше 13 кг, а взимку – 15 кг. Тобто ці 2 кг йдуть на обігрів. Не забувайте про телят! Їм потрібно давати більше молока;
• Подбайте про наявність поїлки з підігрівом. Завдяки такій системі вода постійно буде теплою та не замерзатиме.

“Астарта” — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять цукрові заводи, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. 7 високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Загальна потужність зберігання 562 тис. т. У 2014 році холдинг ввів у експлуатацію завод із переробки сої в Полтавській області (ТОВ “Глобинський переробний завод”).

Як повідомлялось раніше, “Астарта” у 2023 році наростила продажі молока.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram