Новини

На Донеччині фермери зробили безпілотний трактор і самі розміновують поля

20 гектарів з майже 3 тисяч розмінували фермери одного з господарств у селі Долина Донецької області. Для того, щоб безпечно знаходити боєприпаси власними зусиллями створили трактор на дистанційному керуванні.

Про це повідомляє Суспільне.

Після обробки землі безпілотною технікою, приїжджають спеціалісти ДСНС та розміновують.

На сільгосппідприємстві “Дружба” зробили трактор на дистанційному керуванні. Ним людина управляє на відстані кількох десятків метрів. Техніка дозволяє перевірити поле на залишки вибухонебезпечних предметів.

Директор сільгосппідприємства Євген Астрахов розповів, що такі технології побачили у колег з Харківської області. Машина коштувала аграріям 10 тисяч доларів.

“Трактор на гідравліці, за допомогою радіопередавача ним керуємо. Це як гоночна машина”, — сказав аграрій.

За словами директора “Дружби”, заміновані всі 2700 гектарів землі підприємства. Фермери самі знаходять боєприпаси, потому викликають ДСНС — піротехніки розміновують. Наразі розмінували два десятки гектарів.

Читайте також: Кабмін затвердив порядок компенсації витрат на розмінування земель сільгосппризначення

Начальник Святогірської військової адміністрації Володимир Рибалкін заявив, що спеціалісти наразі об’їжджають, вивчають всю цю ситуацію із замінуванням.

“Ми втратили поки що, на жаль, п’ять великих фермерських підприємств, які наразі не працюють через те, що дуже велике забруднення вибухонебезпечними предметами їхніх територій. Кожне з таких великих фермерських підприємств — було приблизно до ста робочих місць”, — сказав він.

Як повідомлялось раніше, на Донеччині роботи з розмінування сільськогосподарських угідь проходять у три етапи.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram