Без рубрики

Ферма з Полтавщини планує виробляти сири

Фермерське господарство «Фортуна-2015», що розташоване у Полтавській області, утримує 82 корови, з яких 24 ‒ дійні. Від реалізації молока молокозаводам воно все більше переорієнтовується на місцевого споживача. Для цього орендувало в селі Бутенки МАФ.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Наразі фермери опановують нову для себе справу ‒ сироваріння. Обладнання придбали завдяки міжнародним грантовим програмам.

«На якість молока, а, відповідно, і виготовлених із нього сирів, дуже впливають корми, які споживає корова. Молоко навіть колір змінює, коли тварина споживає свіжу зелену масу. Багато хто припускався помилки, вважаючи якщо білка та протеїну дати корові більше, то вона більше виробить молока. Навпаки ‒ щоб не порушити травну систему тварини, потрібна велика кількість клітковини», – сказала співвласниця «Фортуни-2015» Катерина Скрильник.

Читайте також: Villa Milk планує виробляти тверді сири

Господарство регулярно здає молоко в лабораторію в Полтаві, відбирає маститні проби під час кожного доїння ‒ так контролює якість сировини.

Скрильник каже, що продуктивність корів поки що не надто велика: середній надій ‒ 12-16 л на день на дійну корову. Адже фермери тільки-но започаткували племінну справу: купують у племінних господарствах худобу голштинської, української червоно-рябої, джерсейської та швіцької порід. Значна частина поголів’я ‒ власного відтворення.

Взимку корів утримуть на прив’язі, влітку ‒ в літньому таборі, де налагодили доїння за допомогою вакуумної системи.

«Фортуна-2015» планує покращити умови праці на фермі, оновити обладнання, підвищити продуктивність поголів’я та статус здоров’я. Для цього планують поліпшувати не лише умови утримання, а й генетику.

Як повідомлялось раніше, імпорт сиру буде зростати.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram