Новини

На Львівщині збудують комплекс теплиць, який працюватиме від геотермального тепла надр Землі

У Львівській області створять комплекс теплиць, який працюватиме зі застосуванням геотермального тепла надр Землі. В Україні такий проєкт реалізують вперше, а по всьому світу їх лише декілька.

Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький у Facebook.

“У тепличному комплексі вирощуватимуть томати, огірки, перець та салат. Оскільки основні постачальники з Херсонської та Запорізької областей перебувають в тимчасовій окупації і є дефіцит тепличних овочів в Україні, це дуже актуальний проєкт”, – написав він.

Площа тепличного комплексу становитиме 15 га. За площею він буде другим в Україні. Роботою забезпечать 180 осіб. Інвестують у проєкт близько 70 млн євро.

Читайте також: Уряд виділив понад 327 млн грн на сади і теплиці

Використання геотермальних ресурсів дозволить теплицям не залежати від газопостачання. Зокрема економія газу на рік становитиме 8 млн кубометрів. Таким чином буде можливість постачати овочі за доступними цінами.

Реалізує проєкт компанія «Тріосан Холдинг Україна». Львівська ОВА та Львівська облрада сприятимуть у цьому.

Відповідний Меморандум про співпрацю підписали у вівторок, 28 листопада. Будівництво планують розпочати наступного року, у 2025 році – запустити в роботу першу чергу. Витрати покриє «Тріосан Холдинг Україна», підприємство вже уклало договір із американською фінансовою компанією.

Як повідомлялось раніше, вінницька фермерка отримала грант на будівництво теплиці.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram