Рослинництво

На Волині кооператив збільшив площі під картоплею на третину

Цьогоріч площі під картоплею в СОК “Волинська картопля” зросли на третину. Насамперед висадили більше першої репродукції популярного сорту Беллароза.

Про це повідомив директор СОК “Волинська картопля” Анатолій Аршулік, пише AgroPortal.ua.

“Наш основний сорт Беллароза. Він найбільш затребуваний на ринку України як в осінній період, так і для закладання на зимове зберігання. Ми сподіваємося, що наші партнери, які були в окупації чи на замінованих територіях, зможуть відновити свою роботу, тому висадили більше саме Белларози”, – сказав він.

Читайте також: 50 тисяч євро за кілограм. У Франції ціни на деякі види картоплі здаються неймовірними

За його словами, на краплинному зрошенні він дає 500-700 ц/га хорошої товарної якості.

“Маємо також надранні сорти, як-от Рів’єра. Тестуємо й інші”, — сказав Аршулік.

Аграрій каже, що попри складнощі з наявністю елітного насіння та проблеми з логістикою, що зросла як у вартості, так і в часі, волинський кооператив завіз три сорти від селекційної компанії “Європлант” (Німеччина). Крім уже згаданої Белларози, це також сорт Берніна і новинка Корінна — рання, стійка до хвороб і дуже смачна картопля.

У кооперативі вирощують переважно ранні та середньоранні сорти картоплі. Пізніми не займаються, адже їх вирощування без зрошення є досить ризикованим: без достатньої кількості вологи пізня картопля може не досягнути товарної якості.

Як повідомлялось раніше, господарство з Херсонщини розбудовуватиме потужності на Житомирщині.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram