Рослинництво

Озимі входили в зиму в різних фазах, тому потрібен особливий підхід до їх підживлення

Судячи з усього, весна цього року буде рання. Розпочалося підвищення середньодобових температур, що може сприяти ранньому відновленню озимих культур, однак озимі входили в зиму в різних фазах, а тому потрібен особливий підхід до їх підживлення і захисту.

Про це заявив менеджер з розвитку агротехнологій Північно-східного регіону LNZ Group Сергій Уваров, передає Superagronom.

За його словами, з підвищенням температур починається відновлення вегетації у озимих зернових та активний розвиток вторинної кореневої системи.

Читайте також: Які озимі перезимовують найкраще?

“Декілька тижнів тому великі господарства почали підживлювати посіви сульфатом амонію, щоб дати поживу озимині під час весняного відновлення. Тим паче в другій декаді лютого прогнозується, що середньодобова температура сягне до 10°С, що спонукатиме до активного росту. Тому вже час заходити в поле з підживленням азотними мінеральними добривами. Аміачною селітрою або сульфатом амонію, які мають в своєму складі швидкодоступні форми азоту”, — сказав він.

Швидкий азот потрібен озимій пшениці, яка цього року увійшла в зиму в різних фазах розвитку. Така ситуація спостерігається повсюди в Україні, через посушливу осінь посівне вікно збільшилося. Фахівець зазначив, на сьогодні посіви перезимували, але треба їх підживити.

«Посіви озимої пшениці увійшли в різних фазах у зиму. Є такі поля, де слабо розвинена озима пшениця і нам треба працювати на кущення. Далі фунгіцидний захист і підживлення по листу. Так само і ріпак. Є посіви, які увійшли в зиму у фазі 8 листків, а є такі, де по 3 листочки», — сказав Уваров.

Як повідомлялось раніше, в “Агротрейді” заявили, що озимі культури перебувають у доброму стані.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram