Новини

УКАБ закликав польських фермерів припинити умисне знищення української агропродукції

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” заявила, що поділяє обурення української агроспільноти щодо цинічного знищення українського зерна протестувальниками на польському кордоні та закликає негайно зупинити такі радикальні дії.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби компанії.

В УКАБ кажуть, що таке знищення українського зерна польськими протестувальниками є неприпустимим та аморальним, адже вже майже два роки поспіль російські ракети знищують український хліб на полях та в зерносховищах, а російські загарбники крадуть його з українських полів на тимчасово окупованих територіях. Попри постійний ризик втратити не тільки техніку, але і власне життя, часом під звуки вибухів і на частково замінованих полях, українські аграрії продовжують сіяти та збирати зернові та олійні культури.

Читайте також: “Ницість і ганьба”. Садовий різко відреагував на висипане поляками українське зерно

“Така відважність українських аграріїв забезпечує не тільки робочі місця в сільській місцевості, але і генерує значну частку воєнного ВВП України та підтримує світову продовольчу безпеку. Однак, замість розуміння, українські аграрії зустрічаються з недобросовісними діями від польських колег”, – йдеться у повідомленні.

В УКАБ заявили, що блокування українського кордону – є досить маніпуляційними заходами, оскільки останніми місяцями переважну кількість агропродукції Україна вивозить іншими логістичними шляхами, а через західні кордони експортується не більше 300 тис. тонн продукції. Також варто нагадати, що з 15 квітня 2023 року польський уряд в односторонньому порядку ввів заборону на імпорт українських зернових та олійних. Відповідно, продукція, що їде через Польщу, їде транзитом до покупців в інших країнах.

У пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, що на українсько-польському кордоні, поляки почали трощити українські фури із зерном та висипати його на дорогу.

Як повідомлялось раніше, польські фермери розпочали блокаду доріг та пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram