Новини

Після призупинення блокади до Польщі виїхали майже 5 тисяч вантажівок – Кубраков

Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков заявив, що  після призупинення блокади 17 січня трьох пунктів пропуску до Польщі вже виїхало майже 5 тисяч вантажівок. 

Про це повідомляє пресслужба Мінвідновлення.

Кубраков зазначив, що найбільший пункт пропуску «Ягодин» вже відновив свою пропускну спроможність на рівні 600 вантажівок на добу. Це показник навіть вище, ніж був до блокади. Зростає кількість вантажівок, що виїжджають через «Краківець» та «Рава-Руську». 

Читайте також: На тлі блокади. Експорт через українсько-польський кордон скоротився на 40% – Гетманцев

“Оцінюємо ефективність рішення на «Нижанковичі – Мальховіце», де тимчасово призупинена реєстрація в єЧергу. Поки пункт пропуску працює не на всю спроможність, а має пропускати 150 порожніх вантажівок на добу, як це було і під час функціонування єЧерги. Важливо, щоб всі пункти пропуску працювали на максимальну потужність”, – зазначив він.

За словами міністра, одне з ключових питань – продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень, так званий “транспортний безвіз”.

“Ця угода допомогла вистояти Україні у перший рік повномасштабного вторгнення. Її позитивний вплив для всіх сторін відзначила Єврокомісія. Окремо звертаю увагу, що імпорт польських товарів до України дорогами зріс на 30%, імпорт з країн ЄС – на 44%”, – заявив він.

Як повідомлялось раніше, у вівторок, 16 січня, Міністерство інфраструктури Польщі підписало угоду з організаторами блокади пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, за результатами якої протестувальники призупиняють до 1 березня свій протест.

Нагадаємо, що десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.

Єврокомісія назвала одну з ключових вимог польських перевізників юридично неможливою.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram